Takie kształcenie niewiele kosztuje

Możliwość zapoznania się z wykładem o wybranej przez siebie porze w wybranym przez siebie dniu, możliwość wrócenia do wykładu i sprawdzenia swojej wiedzy, możliwość sprawdzenia wiedzy studenta przez wykładowcę i łatwe dostosowanie kolejnej partii wykładów do potrzeb grupy lub studenta. A wszystko to bez niepotrzebnej straty czasu i pieniędzy, które wiążą się z dojazdem na uczelnię.

Co daje taki komfort? Platforma e- learningowa, z której korzysta też Collegium Masoviense Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu z Żyrardowa.

 

-Nieskromnie powiem, że to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie platform funkcjonujących na polskich uczelniach- mówi kanclerz Collegium Masoviense Małgorzata Machota.

Osoby, które nie zetknęły się z taką formą kształcenia myślą, że studenci łatwo mogą uniknąć sprawdzania swojej wiedzy. Nic bardziej mylnego.

-To kształcenie pozwalające zachować najwyższe standardy, nie tylko gwarantuje najwyższy poziom wykładów ale i daje możliwość solidnego sprawdzania wiedzy- przekonuje prof. Zbigniew Kopański współzałożyciel szkoły. Poza wykładami, na platformie student znajdzie zeskanowane artykuły lub rozdziały książek w plikach, doskonale uzupełniające wykład.

Platforma pozwala podobnie jak w tradycyjnym systemie kształcenia sprawdzać wiedzę studentów i przeprowadzać kolokwia czy nawet egzaminy. Różnica polega na tym, że student mniej się stresuje. Najpierw zapoznaje się z wykładem ( przeczytanie go zajmuje około 1,5 godziny), a następnie przystępuje do testu. Dzięki systemowi, po zakończeniu sprawdzianu swojej wiedzy, student klika „enter” i ma wynik swojego egzaminu.

Platforma daje jeszcze jedną możliwość, studenci mogą przystępować do testu tyle razy, aż uda im się rozwiązać zadania na zadowalającym poziomie i przyswoić wiedzę.

Oczywiście nie wszystkie zajęcia mogą i powinny odbywać się w takim trybie. Studenci mają też kontakt z uczelnią i tu przyjeżdżają choćby na ćwiczenia. -Są rzeczy, których nie nauczymy studentów przez Internet, ale przy łózko pacjenta, na sali uczelnianej lub konferencyjnej przy szpitalu, choćby w Grodzisku Mazowieckim. Tylko tak bowiem studenci stają się praktykami- dodaje prof. Kopański. /AW

Reklama