Będzie drożej za bilety MZK w Żyrardowie

Rosną ceny biletów autobusowych MZK w Żyrardowie. Pojawią się też dwa rodzaje biletów na I i II strefę. Radni Miasta Żyrardowa podjęli uchwałę (27.09.2012) w sprawie podwyżki cen biletów autobusowych.

Podwyżkę cen najbardziej odczują podróżni dojeżdżający miejskimi liniami z Międzyborowa i Korytowa, bo zapłacą o 60 gr więcej za bilet normalny jednorazowy. Powód to wprowadzenie przez Radę Miejską dwu stref, pierwszej, w granicach miasta i drugiej, dla podróżnych dojeżdżających spoza granic miasta.

O ile więc mieszkańcy miasta zapłacą za bilet normalny o 40 gr, zamiast 2, 40- 2,80, o tyle już podróżujący poza miasto zamiast 2,40 aż 3,00.

Zmienią się też ceny biletów miesięcznych. Bilet normalny miesięczny będzie kosztował 80 zł, ulgowy- 40 zł. Do tej pory bilet normalny miesięczny kosztował 70 zł, a ulgowy 35 złotych.

Pozostają zniżki dla osób uprawnionych. Do 50% ulg mają prawo te same osoby, które korzystały z nich do tej pory. Nowością jest prawo do wcześniejszej ulgi dla pań, które honorowo oddały krew. Teraz kobiety będą mogły korzystać z ulgi już przy oddaniu 15 litrów krwi, a nie jak do tej pory 18 litrów, tak jak mężczyźni.

Reklama