Collegium Masoviense zainaugurowała nowy rok akademicki

Collegium Masoviense Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Żyrardowie zainaugurowała w sobotę 29 września w Resursie rok akademicki 2012/13. Uroczystość została połączona z wręczeniem nagród i dyplomów absolwentom studiów pomostowych dla pielęgniarek. Wykład na temat obecnej sytuacji na rynku medycznym wygłosiła tym razem dyrektor Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim Krystyna Płukis. Oprawę artystyczną uroczystości zapewnili uczniowie szkoły muzycznej.

Na początek profesor Zbigniew Kopański pogratulował nowym studentom wyboru uczelni medycznej i przypomniał, że Collegium Masoviense korzysta z najnowszych rozwiązań edukacyjnych oraz zatrudnia wysoko wyspecjalizowaną kadrę.

W tym roku szkoła wzbogaci się o sześciu kolejnych profesorów, którzy są wybitnymi specjalistami w swoich dziedzinach. Są to wykładowcy zarówno z kraju jak i z zagranicy.

-Wkraczamy w kolejny rok akademicki ze sporym dorobkiem, ale również nowymi pomysłami edukacyjnymi i propozycjami kształcenia dla naszych studentów. Liczymy, że nasze propozycje spotkają się z równie ciepłym przyjęciem, jak dotychczasowe- mówił prof. Zbigniew Kopański.

Te nowe propozycje to m.in. projekt uruchomienia wydziału technicznego z pewnymi kierunkami technicznymi. Na razie uczelnia nie zdradza, o jakie kierunki chodzi, ale powinno to się stać jasnym w ciągu roku -dwu lat, zapowiedziały władze uczelni. Szkoła zakupiła też nowy sprzęt dydaktyczny, w tym tablice interaktywne ze specjalistycznym oprogramowaniem.

W swoim wystąpieniu profesor Kopański zauważył także, że Collegium Masoviense rozpoczęło wydawanie międzynarodowego pisma, w którego składzie redakcyjnym są pracownicy naukowi z całego świata. Ponadto uczelnia rozpoczęła wydawanie monografii dotyczącej pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego.

Nie przypadkiem są to monografie dotyczące tych dwu kierunków, są one bowiem najchętniej wybierane. W Collegium Masoviense w tym roku akademickim będzie kształcić się w sumie ponad 300 ratowników medycznych, zaś studia pomostowe dla pielęgniarek wybrało około 170 studentów. J&A Media

Reklama