Kronika policyjna KPP Żyrardów

Kradł paliwo

7 września funkcjonariusze KPP Żyrardów zatrzymali 40-letniego mieszkańca Skierniewic, który dokonywał kradzieży paliwa na terenie powiatu żyrardowskiego. Jego system działania był bardzo prosty: podjeżdżał pod dystrybutor, tankował do pełna i nie płacąc odjeżdżał z piskiem opon. W trakcie zatrzymania policjanci znaleźli u niego ubranie w jakim dokonywał kradzieży co zarejestrowały kamery monitoringu, a także tablice rejestracyjne, którymi się posługiwał, które zostały skradzione na terenie powiatu zgierskiego. Przedstawiony mu został zarzut kradzieży, za który grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zastraszał i wyłudzał pieniądze

Jeden z pracowników budowy na terenie powiatu żyrardowskiego zgłosił, ze jest zastraszany przez 27-letniego mieszkańca Żyrardowa. Sprawca przychodził do niego i straszył, że zabije jego oraz jego rodzinę oraz spali mu dom jeśli nie przekaże mu różnych kwot pieniędzy. Podczas kolejnej wizyty u swojej ofiary, zażądał znacznej kwoty pieniędzy. Wtedy mężczyzna nie wytrzymał i zgłosił się na policję. Sprawca wymuszeń został zatrzymany przez funkcjonariuszy Zespołu Operacyjno- Rozpoznawczego KPP Żyrardów.

 

Złodziej wpadł

 

W miniony piątek 7 września policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży belek zbrojeniowych, które ukradł z terenu budowy w Żyrardowie. W toku podjętych czynności ustalono drugiego ze sprawców kradzieży belek zbrojeniowych. Został zatrzymany następnego dnia rano. Przy okazji w jego mieszkaniu policjanci ujawnili rower, który został skradziony w Warszawie cztery lata temu. Rower wkrótce trafi do właściciela, a sprawcy za kratki.

 

 

Zderzenie z łosiem

 

10 września o godz. 20.45 na drodze krajowej nr 8 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem łosia. Zwierzę wbiegło nagle na drogę wprost pod jadący samochód typu furgon. Łoś po zderzeniu się z samochodem oddalił się. Na szczęście kierowca nie jechał szybko więc uszkodzenia auta są nieznaczne i wszystko wskazuje również na to, że łoś również nie odniósł większych obrażeń.

 

Amatorzy truskawkowych pierników

 

11 września do KP Mszczonów wpłynęły dwa zawiadomienia kradzieży kartonów z piernikami truskawkowymi. Do pierwszej kradzieży doszło w niewyjaśnionych okolicznościach po pierwszej w nocy. Z transportu samochodowego z Mszczonowa do Krakowa ukradziono kartony z piernikami o łącznej wartości kilkuset złotych. Druga kradzież dokonana został z transportu samochodowego do Woli Krzysztoporskiej i tam suma strat przekroczyła 1300 złotych. Postepowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Mszczonowie.

 

Spacerowali z nożycami po parkingu rowerowym

 

Policjanci Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego KPP Żyrardów w trakcie rutynowego patrolu miasta zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn spacerujących w pobliżu zaparkowanych rowerów przy stacji PKP w Żyrardowie. Mężczyźni na widok radiowozu zaczęli uciekać porzucając w pobliskich krzakach nożyce do metalu oraz linkę zabezpieczającą, która była nacięta. Policjanci zatrzymali mężczyzn. Okazali się nimi mieszkańcy Żyrardowa z których jeden miał zarzuty kradzieży rowerów jakich dokonywał w Warszawie.

 

Bezpieczna pięćdziesiątka

 

13 września funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego KPP Żyrardów przeprowadzili wspólne działanie policyjne powiatu żyrardowskiego, sochaczewskiego i grójeckiego pod nazwą „Bezpieczna Pięćdziesiątka”. Priorytetem działań było zmniejszenie ilości wypadków na tej drodze. Tego dnia skontrolowano 18 samochodów, wystawiono 11 mandatów karnych:siedmiu kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, dwóch nie korzystało z pasów bezpieczeństwa. Stan techniczny kontrolowanych pojazdów nie budził zastrzeżeń, nie ujawniono również żadnego kierującego pod działaniem alkoholu.

 

Wypadek w Budach Wolskich

 

Kierujący samochodem osobowym Audi nie dostosował się do znaku STOP wymuszając pierwszeństwo przejazdu i zderzył się z jadącym Passatem. Do wypadku doszło 13 września około godziny 18-ej w Budach Wolskich. W sumie sześć osób trafiło do szpitali w Żyrardowie, Grodzisku Mazowieckim i Skierniewic.

 

Potrącony rowerzysta

 

12 września przed godzina 19-ą na ul. 1 Maja w Żyrardowie kierujący Golfem wykonując manewr skrętu w lewo będąc już na drodze wewnętrznej potrącił jadącego rowerem 76- letniego, który z obrażeniami ciała w postaci złamania ręki i nogi trafił do szpitala w Grodzisku Mazowieckim. Jak wykazało badanie na urządzeniu do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie rowerzysta był nietrzeźwy.

 

Nadesłane przez Annę Rabas- Szarską z KPP w Żyrardowie

Reklama