Nowe boisko przy szkole w Lutkówce otwarte

W niedzielę 23 września odbyło się uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej w Lutkówce. Całą uroczystość poprzedziła Msza Św. odprawiona przez księdza prałata Zbigniewa Chmielewskiego w miejscowym kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy. Po jej zakończeniu wszyscy zaproszeni goście oraz mieszkańcy Lutkówki spotkali się na terenie szkoły, gdzie tego dnia od godz. 9.00 pod okiem trenera Marka Sikory rozgrywany był pierwszy na nowym obiekcie Turniej hokeja na trawie w kategorii młodzik o mistrzostwo OZHT Łódź. W rozgrywkach uczestniczyło 6 drużyn : Polonia 1 Skierniewice, UKS Lutkówka 1, Rawka Skierniewice, Polonia 2 Skierniewice, UKS Lutkówa 2 oraz Pogoń Bełchów. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach w systemie „każdy z każdym”, każda połowa spotkania trwała po 10 minut. Po rozegraniu spotkań grupowych w meczu o 5 miejsce zmierzyły się UKS Lutkówka 2 oraz Pogoń Bełchów. Gospodarze okazali się jednak lepsi wygrywając w dogrywce 1:0. Następnie nadszedł czas na mecz o 3 miejsce, w którym spotkały się zespoły Rawka Skierniewice oraz Polonia Skierniewice 2. Ponieważ żadna z drużyn nie miała zamiaru łatwo oddać punktów mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 2:2 i o ostatecznym zwycięstwie i zajęciu 3 miejsca przez Rawkę Skierniewice zadecydowała dogrywka, w której Rawka wygrała 2:1. Teraz już tylko pozostało rozegranie spotkania decydującego o pierwszej lokacie, które poprzedzone zostało uroczystym przecięciem wstęgi i symbolicznym oddaniem nowego obiektu do użytku. Uczestniczyli w nim – przedstawiciel Marszałka Województwa Mazowieckiego, radny do sejmiku wojewódzkiego Adam Orliński, burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek, Wiceprzewodniczący Mszczonowskiej Rady Miejskiej, miejscowy radny Andrzej Osiński, radna powiatowa Krystyna Penczonek, ksiądz prałat Zbigniew Chmielewski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Lutkówce Grzegorz Olczak, trener Marek Sikora, Przewodnicząca Rady Rodziców Aleksandra Dżiża oraz przedstawiciele uczniów – Ania Centkowska, Julia Saiki i Przemysław Mentek. Mottem przyświecającym uroczystości był cytat papieża Jana Pawła II – „Sport nie jest celem, ale środkiem (..) służącym prawdziwej rozrywce, pobudzającym ludzi, by ujawnili swoje najlepsze strony”.

– Realizacja tego zadania była spełnieniem marzeń uczniów i nauczycieli tutejszej szkoły oraz lokalnej społeczności. Z dumą możemy stwierdzić, iż dzięki staraniom pana burmistrza, Rady Miejskiej oraz lokalnych działaczy na czele z radnym Andrzejem Osińskim oraz wielu przyjaciołom naszej szkoły, po wybudowaniu w 2003 roku sali gimnastycznej przy szkole w Lutkówce dziś otwieramy kolejną bazę rekreacyjno-sportową – mówił w swoim przemówieniu dyrektor Grzegorz Olczak.

Podkreślił on także znaczenie wkładu młodych sportowców trenujących tu pod opieką Marka Sikory. To właśnie oni bowiem, dzięki sukcesom osiąganym na zawodach różnej rangi, rozsławili Lutkówkę, a tym samym dali impuls do wybudowania tu bazy sportowej.

Także przedstawiciel radny sejmiku wojewódzkiego Adam Orliński, burmistrz Józef Grzegorz Kurek oraz radny Andrzej Osiński wyrazili radość i zadowolenie z tego, iż obiekt w Lutkówce będzie mógł służyć nie tylko młodzieży szkolnej, ale także dzieciom oraz całej lokalnej społeczności. Wyrazili też nadzieję, iż na tym właśnie boisku będą odbywały się ważne dla lokalnej społeczności mecze i wydarzenia sportowe oraz, że przyciągnie ono jeszcze więcej osób, dla których sport będzie drogą do sukcesu, a także, iż dzięki nowemu obiektowi wielu młodych ludzie będzie mogło w sposób twórczy i pozytywny spędzać czas wolny. Podkreślili także wagę takich właśnie inwestycji dla mieszkańców terenów wiejskich oraz rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży, którzy w tej chwili mogą trenować na obiekcie, którego nie powstydziłoby się niejedno wielkie miasto.

W ramach inwestycji powstało bowiem wielofunkcyjne boisko z trawy syntetycznej o wymiarach 48×24 m, które przeznaczone będzie głównie do gry w hokeja na trawie, ale również do gry w piłkę nożną i w koszykówkę. Ponadto, wykonana została bieżnia poliuretanowa o długości 60m ze skocznią do skoku w dal, chodniki oraz plac zabaw dla dzieci, a także miejsce spotkań dla mieszkańców. Wartość inwestycji wyniosła 589 340,13 zł brutto, zaś kwota dofinansowania to 247 169,00 zł. Wykonawcą robót była firma GARDENIA Sport z Warszawy.

Następnie odbyło się uroczyste, wspólne przecięcie wstęgi przez zaproszonych gości oraz poświęcenie nowego obiektu, którego dokonał ksiądz prałat Zbigniew Chmielewski.

Tuż zaś po oficjalnym otwarciu boiska goście zasiedli na trybunach, a na sztuczną murawę powrócili młodzi sportowcy, by rozegrać mecz finałowy, w którym zmierzyły się drużyny – Polonia Skierniewice 1 oraz gospodarze UKS Lutkówka 1, która to ostatecznie rozgromiła gości wynikiem 4:0.

Tuż po zakończonym finale odbyło się wręczenie pucharów i pamiątkowych dyplomów dla wszystkich uczestników turnieju oraz krótki pokaz sprawności gimnastycznej w wykonaniu uczniów SP w Lutkówce.

Następnie dyrektor Grzegorz Olczak oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Aleksandra Dżiża zaprosili wszystkich na drobny poczęstunek, który został zorganizowany w sali gimnastycznej. W międzyczasie młodzi miłośnicy sportu mogli brać udział w specjalnie przygotowanych dla nich zmaganiach sportowych m.in. rzucie piłką do kosza, przeciąganiu liny czy też rzutkach. Wspaniałym zakończeniem tego swoistego święta sportu w Lutkówce był niezwykle emocjonujący mecz piłki nożnej Rodzice-Dzieci.

 

Rafał Wasilewski

 

Reklama