Ponad 1000 uczniów uczy się w wiskickich szkołach

Ponad 1000 uczniów rozpoczęło naukę w czterech gminnych szkołach podstawowych i w publicznym gimnazjum na terenie Gminy Wiskitki. Jak informuje wójt Grzegorz Miastowski, szkoły są dobrze przygotowane do nowego roku szkolnego.

-Objazd placówek, którego dokonaliśmy z komisją oświaty oraz przewodniczącym Rady Gminy Leszkiem Kopczewskim, wypadł dobrze. Nie odnotowaliśmy większych uchybień, uczniowie więc będą uczyć się dobrych warunkach- mówi wójt Grzegorz Miastowski.

Podobnie jak w latach ubiegłych przygotowano miejsca nie tylko dla dzieci pięcio i sześcioletnich w klasach zero, lecz również dla dzieci w wieku przedszkolnym. W sumie na terenie gminy ruszyło 5 oddziałów przedszkolnych oraz 6 oddziałów w szkolnych zerówkach.

W roku szkolnym 2012/13, w placówkach prowadzonych przez Gminę Wiskitki uczy się w sumie 1004 uczniów w 51 oddziałach, informuje Ewa Brzezińska odpowiedzialna za oświatę w gminie Wiskitki.

W szkołach podstawowych we Franciszkowie, Guzowie, Miedniewicach i Wiskitkach uczy się w sumie 681 uczniów w 38 oddziałach. W Gimnazjum w Wiskitkach 323 uczniów w 13 oddziałach. Oprac J&A Media

Reklama