Rada Gminy Wiskitki przyjęła Apel w sprawie nazwy węzła „Wiskitki”

Gmina Wiskitki nie zasypia gruszek w popiele. Po zwołaniu przez miasto Żyrardów nadzwyczajnej sesji ws. nazwy węzła autostradowego i przyjęcia przez Radę Miasta stanowiska w sprawie zmiany nazwy węzła Wiskitki na węzeł Żyrardów, oraz zwołaniu nadzwyczajnej Sesji Rady Powiatu Żyrardowskiego w tej samej sprawie, Gmina Wiskitki zwołała własną nadzwyczajną sesję w sprawie spornego węzła.

 

Przewodniczący Rady Gminy Wiskitki Leszek Kopczewski zwołał nadzwyczajną Sesję Rady Gminy Wiskitki, by przyjąć apel Rady Gminy ws. węzła autostradowego w Wiskitkach. W dniu 17 września br. radni gminni przyjęli Apel skierowany do Rady Powiatu Żyrardowskiego w sprawie nazwy węzła drogowego A2 i drogi krajowej nr 50.

W piśmie Rada Gminy Wiskitki zwraca się do Radnych Powiatu Żyrardowskiego z prośbą o uznanie za w pełni uzasadnioną opinię o utrzymanie nazwy węzła „Wiskitki”. Jak czytamy w apelu, podjęte przez miasto Żyrardów kroki zmierzające do zmiany nazwy węzła autostradowego w Wiskitkach są sprzeczne z zasadami dobrej współpracy między samorządami Wiskitek i Żyrardowa. Działania radnych Żyrardowa też budzą głęboki i uzasadniony sprzeciw społeczeństwa Gminy Wiskitki. Pełna treść Apelu w załączeniu.

Reklama