Uczniowie z TH z Wiskitek pojadą do Austrii

Uczniowie technikum hotelarskiego z Wiskitek wyjadą na miesiąc do Austrii. Wszystko dzięki unijnemu Programowi Uczenie się przez całe życie- Leonardo da Vinci, z którego udało się pozyskać dofinansowanie w wysokości ponad 35 tys EURO.

 

To nie pierwszy wyjazd uczniów tej szkoły na praktyki zagraniczne. Dzięki temu samemu programowi, uczniowie wyjechali w poprzednim roku na praktyki zawodowe do Czech.

 

-Na fali zeszłorocznego sukcesu napisaliśmy drugi wniosek o praktyki zagraniczne, tym razem w Austrii. Udało się, nasi uczniowie pojadą na miesięczne praktyki w Alpy do miejscowości Fusch niedaleko Zell am See- mówi Joanna Wiśniewska dyrektor Zespołu Szkół nr 3.

Już wiadomo, że tym razem wyjadą uczniowie z II klasy technikum hotelarskiego. Zgodnie z projektem będzie to w sumie 12 osób, które pojadą w dwu turach. Pierwsza wyjedzie prawdopodobnie na przełomie marca i kwietnia, druga we wrześniu. Technikum hotelarskie to jedna ze szkół funkcjonujących w Zespole Szkół nr 3 w Wiskitkach. Prócz technikum hotelarskiego w szkole funkcjonują technikum turystyczne, technikum informatyczne i liceum ogólnokształcące.

Reklama

Jedna odpowiedź to “Uczniowie z TH z Wiskitek pojadą do Austrii”

  • Technikum hotelarskie to jest właśnie moja specjalność. Wielkie dzięki za ten aktualny i dobrze napisany artykuł. Serdeczne pozdrowienia, Manu.

Trackbacks

  •