Wiadukty nad A2 mają być gotowe w październiku

Niedokończone wiadukty nad autostradą A2 na terenie Gminy Wiskitki mają być gotowe na 15 października 2012r. Takie zapewnienie złożył właściciel Bogl a Krysl wykonawca odcinka C autostrady A2, w czasie konferencji prasowej 12 września br.

-Do połowy października zostaną zakończone wszystkie urządzenia mostowe, za które odpowiedzialny jest Bogl a Krysl- poinformował w czasie konferencji w Wiskitkach Jozef Bogl właściciel konsorcjum.

To najważniejsza informacja dla mieszkańców kilku wsi w gminie Wiskitki, wsi przeciętych autostradą. Od kiedy uruchomiono A2 na EURO 2012 i jednocześnie zamknięto prowizoryczne przejazdy, znacznie pogorszyły się warunki życia mieszkańców co najmniej Starowiskitek czy Feliksowa. Tu bowiem nie zostały ukończone wiadukty (w śladzie dróg gminnych) nad A2, które w procesie inwestycyjnym zeszły na dalszy plan jako mniej strategiczne.

-Taką sytuację zawdzięczamy zaburzeniu procesu inwestycyjnego. Wymóg, by uruchomić autostradę na EURO 2012, sprawił, że zmieniła się kolejność wykonywanych prac, a także po czerwcu plac budowy został przecięty na pół- wyjaśniał Ivo Sochorek, prezes Bogl a Krysl w Polsce. Nie mniej wykonawca obiecuje dotrzymać terminu 15 października w przypadku głównego ciągu A2, oraz wiaduktów.

Inaczej rzecz się ma w przypadku dróg serwisowych, ogrodzeń i innych prac, na wykonanie których wykonawca chciałby mieć więcej czasu. Nowy termin realizacji negocjuje z GDDKiA.

Reklama