4 tys podpisów w obronie węzła Wiskitki

Około 4 tysięcy podpisów zebrali mieszkańcy Gminy Wiskitki pod petycją w sprawie zachowania nazwy węzła autostradowego Wiskitki. Dla porównania to tyle osób ile w gminie oddało swój głos w ostatnich wyborach samorządowych. W zbieranie podpisów zaangażowali się sołtysi, radni i wielu mieszkańców, którzy uznali że sprawa jest bardzo poważna.

Przypomnijmy, akcja zbierania podpisów w tej sprawie już miała miejsce dwa lata temu, kiedy GDDKiA chciała zmienić nazwę węzła na Żyrardów. Wówczas stanowcze nie Gminy Wiskitki oraz podpisy około 1000 mieszkańców sprawiły, że GDDKiA odstąpiła od zamiaru.

Dziś, po rozpoczęciu kampanii przez sąsiedni samorząd Miasto Żyrardów, gmina podejmuje ponownie starania. Wielu mieszkańców je popiera i przekonuje, że gminie Wiskitki ta nazwa się należy nie tylko z powodu uciążliwości, które niesie ze sobą budowa autostrady A2, ale również bogatej historii sięgającej XII wieku.

Podpisy mieszkańców gminy zostały dołączone do stanowiska Rady Gminy oraz Wójta Gminy Franciszka Grzegorza Miastowskiego i przesłane do GDDKiA oraz Ministerstwa Infrastruktury./red

Reklama