Kilkanaście połączeń wraca na rozkład MZK w Żyrardowie

Żyrardowski ratusz przywróci część połączeń MZK zlikwidowanych w połowie października w godzinach porannych i wieczornych. To reakcja na sprzeciw części podróżnych po likwidacji kilkudziesięciu połączeń w weekendy. Urząd Miasto prosi też o sygnały mieszkańców w sprawie innych połączeń, tak by kursy zaspokoiły potrzeby podróżnych.

Przywrócenie kilkunastu połączeń autobusowych w weekendy, zdaniem prezydentów, wystarczy by obsłużyć odwiedzających cmentarze w okresie Świąt Wszystkich Świętych.

Żadnych dodatkowych linii w weekend, żadnych od 30 października do 2 listopada. Zdaniem Prezydenta Żyrardowa oraz przewoźnika MZK Żyrardów istniejące linie w zupełności zaspokajają potrzeby odwiedzających groby. Tak było w latach poprzednich i nie ma powodów, by pojawił się większy ruch niż zazwyczaj w tym roku, tłumaczy ratusz.

Wg rausza sytuacja powinna wrócić do normy, po tym jak zdecydowano, że na rozkład jazdy powróci kilkanaście połączeń zlikwidowanych w połowie października. Przywrócenie połączeń w ciągu kilku dni zapowiedział w czasie czwartkowej sesji Rady Miasta (25.10) wiceprezydent Grzegorz Obłękowski.

Jednocześnie wiceprezydent zwrócił się do radnych o sugestie w sprawie innych połączeń, które zdaniem mieszkańców ewentualnie powinny wrócić na rozkład. Jak wyjaśniał, miastu zależy na dostosowaniu rozkładu, do autentycznych potrzeb podróżnych. /Anna Wrzesień

 

Reklama