Nowy wójt Radziejowic Urszula Ciężka złożyła ślubowanie

Wczoraj, 25 października podczas uroczystej sesji Rady Gminy Urszula Ciężka, wybrana w wyborach nowa wójt Radziejowic złożyła ślubowanie. Tym samym funkcję szefa lokalnego samorządu zakończył powołany przez premiera na to stanowisko Mirosław Łukowski.

Uroczystość odbyła się w radziejowickim pałacu w obecności radnych Rady Gminy Radziejowice: zaproszenie przyjęli byli wójtowie gminy Ryszard Chudzik i Kazimierz Drążkiewicz, wicewojewoda Dariusz Piątek, starosta powiatu żyrardowskiego Wojciech Szustakiewicz, samorządowcy z sąsiedztwa jak Żyrardów i Grodzisk Mazowiecki, sołtysi, mieszkańcy i przedstawiciele jednostek organizacyjnych gminy i urzędu.

To dla nowej wójt podniosła uroczystość, która w drugiej turze wyborów zmierzyła się z Kazimierzem Jakubiakiem. Jak sama podkreśla kampania wyborcza była niełatwa. Przedterminowe wybory to skutek zrzeczenia się mandatu wójta przez Kazimierza Drążkiewicza.

Do rywalizacji stanęło sześcioro kandydatów. Przed gminą teraz kolejne wybory, radnego z terenu Radziejowic, bowiem Urszula Ciężka obejmując stanowisko wójta zrzekła się mandatu.

 Nowa wójt urząd objęła w połowie kadencji. Dla Urszuli Ciężkiej ważne sprawy dla gminy to między innymi: poprawa pracy w urzędzie, dokończenie inwestycji kanalizacyjnej, opowiada się także za walką o Kuklówki, szczególnie zaś tych mieszkańców, którzy chcą przejścia administracyjnego do sąsiedniej gminy.

-Zamierzam rozmawiać ze wszystkimi- mówi nowa wójt. Swoją pomoc i samorządowe wsparcie zapewnili między innymi burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński, Grzegorz Obłękowski, zastępca prezydenta Żyrardowa i starosta żyrardowski Wojciech Szustakiewicz.

 

Zapraszam do wysłuchania relacji z uroczystości w reportażu dnia, poniżej w następnym panelu. jn

Reklama