W Grodzisku trwa kongres przedsiębiorczości z targami

W Grodzisku Mazowieckim trwa trzydniowy kongres przedsiębiorczości połączony z targami. Impreza skierowana jest zarówno do mieszkańców Mazowsza Zachodniego jak i inwestorów, którzy mają szansę przyjrzeć się potencjałowi gospodarczemu gminy.

Ponad 50 stoisk przedsiębiorców z Mazowsza Zachodniego, z branży spożywczej, odzieżowej, mleczarskiej czy meblarskiej, deweloperzy, budowlańcy, szkoły, zaprzyjaźnione gminy czy instytucje finansowe. To wszystko można znaleźć w części targowej a także przedstawicieli firm z Czarnogóry czy Chin. Na targach będzie można spróbować różnych produktów i przyjrzeć się palecie wyrobów oraz zakresowi usług. To jednak nie wszystko. Równolegle na hali odbywa się kilkudniowy kongres przedsiębiorczości, na który zaproszenie przyjęli tacy specjaliści jak choćby Prof. dr hab. Andrzej Rabczenko – Dyrektora Centrum Transferu Technologii Politechniki Warszawskiej ( wykład w czwartek 4.10), czy Andrzej Styczeń – Prezes Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego ( wykład 5.10).

Impreza ma z jednej strony przybliżyć mieszkańcom lokalne firmy, których działa na terenie gminy około 5 tys, z drugiej ma promować gminę jako najlepsze miejsce do zainwestowania potencjału intelektualnego, pieniędzy czy założenia firmy.

-Mamy jeszcze bardzo atrakcyjne tereny przy autostradzie i liczymy na nowe firmy i nowych inwestorów- przyznaje burmistrz Grzegorz Benedykciński.

Kongres z targami potrwa do soboty 6 października. Codziennie część targowa jest dostępna od 10 do 16.00. Kongres z targami odbywa się na Hali Sportowej przy ulicy Westfala 3a. /Anna Wrzesień

Reklama