Węzeł Wiskitki na autostradzie A2 otwarty

Węzeł Wiskitki został otwarty. To oznacza, że wreszcie jest możliwość zjazdu z autostrady A2 na drogę krajową nr 50, na Grójec, Żyrardów i Sochaczew.

Węzeł został otwarty około godziny 16.00, zaraz po podpisaniu wszystkich dokumentów odbiorowych. Tym samym kierowcy od popołudnia mogli już wjechać z 50 -tki na autostradę i zjechać z niej na wysokości Żyrardowa.

To dobra informacja dla kierowców pokonujących trasę między Łodzią a Warszawą i podróżnych z Żyrardowa i okolic, którzy na otwarcie węzła Wiskitki czekali od 5 miesięcy. Przypomnijmy w czerwcu, na EURO 2012 udało się udrożnić autostradę A2, ale nie udało się wybudować węzła autostradowego w Wiskitkach. To ostatni węzeł autostradowy między Łodzią a Warszawą, który czekał na uruchomienie.

Razem z węzłem Wiskitki został oddany fragment obwodnicy Żyrardowa wprowadzający ruch z krajowej drogi nr 50 na wysokości Cyganki na rondo, z którego można zjechać na na A 2, Wiskitki oraz Żyrardów. Niestety z przyczyn technicznych nadal zamknięty jest wjazd na obwodnicę Żyrardowa i Wiskitek.

Przypomnijmy, z powodu kłopotów ze stabilizacją nasypu w Sokulu, po raz kolejny przesuwana jest data oddania obwodnicy. Ostatni przybliżony termin to połowa listopada./red.

Reklama