Żyrardowska Fiznezja znów dostrzeżona

W V edycji Ogólnopolskiego Festiwalu „Przebojowy muzyk”- Finezja otrzymała wyróżnienie w kategorii zespołów młodzieżowych.

 Dnia 29 września zespół Finezja wystąpił w koncercie finałowym V edycji Ogólnopolskiego Festiwalu „Przebojowy muzyk”, który odbył się w Centrum Łowicka w Warszawie. Zespół reprezentował Młodzieżowy Dom Kultury w kategorii zespoły młodzieżowe.

Do kwalifikacji przystępowały zespoły i soliści z terenu całej Polski. Ostatecznie w pierwszej turze festiwalu komisja zakwalifikowała do finału tylko 8 zespołów.

 W kategorii młodzieżowej przyznano jedną nagrodę oraz jedno wyróżnienie, które przypadło zespołowi Finezja. Festiwal nie należy do najłatwiejszych, gdyż zakwalifikowane zespoły prezentują się w każdej dziedzinie i tak były zespoły instrumentalne, zespoły wokalne a także zespoły wokalno-instrumentalne. Zakres prezentacji oraz poziom stanowił z pewnością nie lada wyznanie dla jurorów. Sukces, który odniósł nasz zespół można zaliczyć do znaczących, ponieważ w tej edycji nagrodzono tylko dwa zespoły.

Komisji przewodniczył Paweł Sztompke, polski dziennikarz, recenzent muzyczny związany z programem I i III Polskiego Radia oraz kierownik redakcji muzycznej Programu I Polskiego Radia./ Młodzieżowy Dom Kultury w Żyrardowie

Reklama