Żyrardowski PiS pęka

Na sesji Rady Miasta Żyrardowa w dniu 25 października na wniosek radnych PiS został rozwiązany Klub Radnych PiS w Radzie Miasta Żyrardowa i powołany nowy klubu Przymierze dla Żyrardowa. Do nowego klubu weszli dotychczasowi radni PiS, poza Marcinem Rosińskim. Tylko radny Rosiński też nie zagłosował za powstaniem nowego klubu w Radzie Miejskiej.

Jak tłumaczą członkowie PiS i jego sympatycy w Radzie Miejskiej Żyrardowa, wyjście z klubu i powołanie nowego stowarzyszenia podyktowane jest niezgodą radnych na pewne działania polityczne, które zdaniem Ryszarda Mirgosa, nie zawsze służą dobru wspólnemu lokalnych samorządów.

-Byliśmy trochę zmęczeni odmawianiem politykom z Warszawy, wreszcie uznaliśmy, że czas zrobić coś swojego, z daleka od wielkiej polityki- komentował dla nas powstanie nowego klubu radny Ryszard Mirgos. Dodał też, że członkowie klubu chcieliby się przygotować do najbliższych wyborów, tymczasem żyrardowski PiS nieustannie oglądał się na „górę” i otrzymywał wytyczne w ostatnim momencie.

Jerzy Jankowski szef klubu Przymierze dla Żyrardowa, przyznał jednak że nie złożył mandatu partyjnego PiS i nadal jest członkiem partii, tak jak inni radni. Jak przekonuje, ich decyzja w sprawie powołania nowego klubu nie przeszkadza nikomu w przynależności partyjnej a stowarzyszenie jest otwarte na wszystkich, którzy chcą wspólnie działać w interesie miasta.

Jankowski nie umiał jednak powiedzieć, czy stowarzyszenie będzie wystawiało swojego kandydata w najbliższych wyborach, czy też z listy Prawa i Sprawiedliwości. -Jest tak dużo czasu do nowych wyborów, że wszystko się jeszcze może zdarzyć- odpowiedział zapytany.

Na razie nie wiadomo jakie będą konsekwencje tego posunięcia. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, partia zazwyczaj wyciąga konsekwencje z działań tego typu, włącznie z wyłączeniem ze struktur partyjnych.

To kolejne pęknięcie w strukturach żyrardowskiego PiS-u. Pierwsze nastąpiło po wyborach parlamentarnych, w których nie wystartował Dariusz Kaczanowski. W styczniu 2012 roku też złożył mandat partyjny i założył żyrardowskie koło Solidarnej Polski./ Anna Wrzesień

 

Reklama