Andrzejki w Radogoszczy

Willa Radogoszcz zaprasza na gawędę etnograficzną: Andrzejki – wieczór czosnku i grabienia spodniami. Podczas spotkania zostaną omówione mniej lub bardziej znane elementy andrzejkowych wróżb, ujęte w kontekście rocznego cyklu życia człowieka i przyrody. Będzie można dowiedzieć się gdzie na świecie i według jakiego scenariusza przebiegają podobne rytuały. Jak Andrzejki zmieniały się w ciągu wieków oraz czemu zawdzięczają popularność. Wykład poprowadzi Klara Sielicka- Baryłka.

Dzieci będą mogły przyjść na: Podwieczorek z Andrzejem, w czasie którego w atmosferze andrzejkowych guseł będzie można ulepić ciastka z wróżbami, wypić herbatkę i powróżyć z fusów.

Razem z animatorami dzieci zagłębią się w świat kolorów i ich znaczenia. Wspólnie przyjrzą się zwierzętom i poznają ich symbolikę w różnych stronach świata. Będzie też sporo eksperymentów, nauki i zabawy. Warsztaty poprowadzi Katarzyna Przyborska- Atkonis.

A spotkanie odbędzie się w sobotę 1 grudnia 2012 r. o godz.16.00 w Willi Radogoszcz przy ul. Sienkiewicza 31 w Grodzisku Mazowieckim. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Reklama