MOP-y na A2 już z WC

Podróżni jadący autostradą A2 między Łodzią a Warszawą nadal czekają na stacje benzynowe i MOP-y z prawdziwego zdarzenia, tymczasem mogą skorzystać jedynie z miejsc parkingowych i WC.

To jeszcze niewiele, ale jest światełko w tunelu. Podróżni jadący ze stolicy do Łodzi już nie muszą szukać odpoczynku na zjazdach z autostrady (miejscach sąsiadujących z węzłami), bo przybywa miejsc obsługi podróżnych (MOP- ów). Na razie ich oferta jest bardzo uboga, bo ogranicza się do parkingu i ewentualnie WC. Z tych jednak naprawdę cieszą się korzystający z autostrady A2, bo do niedawna na ponad 100 km odcinku nie było ani jednego parkingu, nie wspominając o toalecie. Warunki na drodze nie pozwalały też załatwić potrzeby fizjologicznej pod drzewem, bo drzew jak wiadomo nie było i wielu miejscach nadal nie ma (zaś autostrada jest wygrodzona). Nie ma też mowy o kupnie czegokolwiek, bo nie ma ani jednego sklepu, nie ma też gdzie zatrzymać się na posiłek.

Najgorzej jest na odcinkach kończonych po Chińczykach, bo tu były największe opóźnienia.

A MOP- y czyli Miejsca Obsługi Podróżnych na autostradach mają zaspokajać wszystkie potrzeby kierowców i pasażerów. W zależności od klasy mogą się na nich znajdować stacje benzynowe, punkty gastronomiczne, miejsca noclegowe itp. Wszystkie jednak powinny być oświetlone, być wyposażone w toalety, parkingi i miejsce rekreacji dla podróżnych. /AW

Reklama