Obwodnica Żyrardowa cd. poślizgu

 

Jest mało prawdopodobne by obwodnica Żyrardowa i Wiskitek została uruchomiona 15 listopada br.. Choć wstępnie wykonawca i GDDKiA deklarowały taki przybliżony termin, dziś już wiadomo, że nie jest on realny.

Wygląda na to, że kłopoty Bogl a Krysl Polska z budową obwodnicy są znacznie poważniejsze niż wstępnie deklarowano. Przypomnijmy, w czasie konferencji prasowej zwołanej na początku września br., wykonawca mówił otwarcie o kłopocie technicznym związanym z nasypami w okolicy ujęcia wody pitnej w Sokulu. Tych wykonawca nie mógł ustabilizować, problemów miało też nastręczać ogólnie rzecz biorąc odwodnienie obwodnicy. Z pracami wykonawca miał uporać się jeszcze jesienią, wstępnie deklarował, że być może uda się to zrobić do 1 listopada, potem termin przesunięto o kolejne dwa tygodnie.

 

Teraz pracownicy informacji GDDKIA informują, że obwodnicą Żyrardowa i Wiskitek nie pojedziemy wcześniej niż przed końcem roku. A zakres prac wydaje się być jeszcze spory. Na dokończenie nadal czeka główny ciąg komunikacyjny poczynając od strony Sochaczewa, ze skrzyżowaniem drogi powiatowej na Miedniewice i Oryszew. /AW

Reklama