Ponad 8 tys zł zebrano na ratowanie nagrobków

Ponad 8 tys 100 złotych udało się w tym roku zebrać do kilkudziesięciu puszek na żyrardowskim cmentarzu. W akcji 1 listopada wzięło udział ponad 80 cioro kwestarzy w tym wielu samorządowców, radnych, szefów miejskich jednostek, dyrektorów szkół. Podobnie jak w latach ubiegłych nie zabrakło prezydenta Żyrardowa, posła na Sejm Pawła Sajaka, byłego posła Dariusza Kaczanowskiego czy Artura Krajewskiego. – Akcja cieszy się społeczną akceptacją zarówno ze strony mieszkańców miasta odwiedzających cmentarz, jak i autorytetów wspierających wolontariuszy w zbiórkach. Nie zdarza się, aby ktoś z urzędników, prezesów firm, czy dyrektorów jednostek odmówił pomocy. Jeśli już ktoś nie może, to zapewnia, że zdarzyła się wyjątkowa sytuacja- mówi prezes Fabryki Feniksa Jacek Czubak.

Akcja została zorganizowana przez Stowarzyszenie Fabryka Feniksa, przy udziale kilkudziesięciu wolontariuszy oraz przy wsparciu harcerzy miejscowego hufca. W akcji podobnie jak w latach ubiegłych wzięła też udział Beata Marzęda -Przybysz, komendantka hufca ZHP.

Akcja jest od 6 lat wspierana również przez Urząd Miasta Żyrardowa oraz parafię pw. Matki Bożej Pocieszenia.

W tym roku zbiórka była prowadzona na rzecz ratowania nagrobka rodziny Tuszewskich, z popiersiem św Piotra oraz Świętą Rodziną, znajdującego się na miejscowej nekropolii. /red

Reklama