Radni Miasta Żyrardowa zdecydowali o zbyciu działek przy ul. Czystej

 

Do trzech razy sztuka. Tak w największym skrócie można podsumować decyzję Rady Miejskiej Żyrardowa w sprawie sprzedaży działek o łącznej powierzchni ponad 8 ha przy ulicy Czystej na rzecz spółki miejskiej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Żyrardowie użytkującej teren.

Na dwu poprzednich sesjach uchwała była odrzucana, bo jak argumentowali radni opozycyjni, sprzedaż działki przez miasto na rzecz spółki pozbawi budżet Żyrardowa znacznych wpływów do budżetu w wysokości ponad 300 tys zł rocznie.

Innego zdania był prezydent Andrzej Wilk, który zwracał uwagę na fakt, że działka i tak jest użytkowana przez spółkę. Na terenie tym stoją budynki PGK, zaś spółka jest własnością miasta, więc trudno tu mówić o stracie. Co więcej w ostatnich latach wielokrotnie były podejmowane podobne uchwały, w stosunku do których nikt nie miał wątpliwości.

W dodatku dziś miasto spłacające kredyty zaciągnięte na wiele inwestycji wykonanych w ostatnich latach, a także finansujące inwestycje bieżące, tych pieniędzy zwyczajnie potrzebuje.

Choć radni opozycyjni, skupieni wokół klubu Przymierze dla Żyrardowa, na czwartkowej sesji (29 listopada) nie zagłosowali za podjęciem uchwały, jednak nie byli też przeciwni a jedynie wstrzymali się od głosu pozwalając, by decyzja została podjęta.

Jak oświadczył Jerzy Jankowski, klub nie zmienia zdania w tej sprawie, ale dostrzega potrzebę uzyskania dodatkowych wpływów do budżetu, więc w tej sytuacji pozwala na podjęcie decyzji.

Za to przyzwolenie podziękował Radzie Miasta prezydent, komentując zachowanie radnych jako wspólne działanie dla dobra miasta. /Anna Wrzesień

Reklama