Skrobia zasypała krajową drogę nr 50

Po zderzeniu dwóch tirów w Zimnej Wodzie między Mszczonowem a Grójcem na krajowej 50 droga została zablokowana na 11 godzin. Wszystko z powodu wywrócenia się jednej z ciężarówek i rozsypania się skrobi na odcinku około 100 metrów. Choć wypadek wyglądał bardzo groźnie ucierpiał przede wszystkim sprawca wypadku, który doznał złamania nogi.

Do wypadku doszło w czwartek (22.11.2012) przed godziną 10-tą na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Zimna Woda między Mszczonowem a Grójcem.

Dwa Tiry zderzyły się na prostym odcinku drogi krajowej nr 50 w miejscowości Zimna Woda. Kierujący jadący z Grójca w kierunku Mszczonowa z niewiadomych przyczyn zaczął zjeżdżać na pas do ruchu przeciwnego. Jadący z przeciwka kierujący chcąc uniknąć zderzenia próbował zjechać w prawą stronę, jednak nie udało się temu zapobiec. W wyniku wypadku obrażenia odniosły trzy osoby, które zostały przetransportowane do szpitala: obu kierujących oraz pasażerka jednego z pojazdów. Na skutek zderzenia jeden z TIR-ów wpadł do rowu, a drugi stanął w poprzek drogi całkowicie ją blokując. Na drogę wysypało się kilka ton skrobi, którą przewoził jeden z kierowców.

Usuwanie skutków zdarzenia i utrudnienia w ruchu trwały do godziny 21. Policja zorganizowała objazdy i kierowała ruchem na rondzie w Mszczonowie.

p.o. Rzecznika Prasowego KPP Żyrardów

st.post. Aleksandra Calik

Reklama