Zarząd Powiatu chce oddać świetlicę przy Waryńskiego miastu Żyrardów

Zadłużony maksymalnie powiat żyrardowski ( na 30 czerwca 2012 roku 59,5%) próbuje przekazać jedną ze swoich placówek miastu Żyrardów. Jak argumentuje zarząd powiatu, ze Świetlicy Profilaktyczno- Wychowawczej działającej przy ulicy Waryńskiego korzystają głównie mieszkańcy Żyrardowa, są więc przesłanki, by to miasto przejęło obowiązek utrzymania placówki. W ten sposób starosta żyrardowski chce zaoszczędzić ponad 260 tys zł w skali roku.

 

Zarząd Powiatu Żyrardowskiego przyjął takie stanowisko 9 listopada i tym samym zobowiązał starostę do rozpoczęcia rozmów z prezydentem w tej sprawie. Świetlica Profilaktyczno- Wychowawcza działająca przy ulicy Waryńskiego w Żyrardowie, niesie pomoc osobom dotkniętym przemocą domową i alkoholizmem. Powód jest prozaiczny, powiat jest maksymalnie zadłużony i rozpaczliwie szuka oszczędności. Założenie może jest i niezłe, tyle tylko, że do przejęcia kolejnej placówki nie pali się ratusz, który choć zdecydowanie w lepszej sytuacji, również ma kłopoty finansowe.

Prezydent Żyrardowa na razie nie chce komentować sprawy, bo nikt z nim jeszcze nie rozmawiał na ten temat.

Trudno się jednak spodziewać, żeby miasto krojące finanse na przyszły rok lekką ręką wyjęło dodatkowo ponad 250 tys zł. Tym bardziej, że część wydatków prezydent już przesunął na 2013 rok, jak choćby zakup budynku WSRL./ Anna Wrzesień

Reklama