Broń myśliwska padła łupem włamywaczy. Kronika KPP Żyrardów

Włamywacze skradli bron myśliwską

 Żyrardowscy policjanci zatrzymali włamywaczy, którzy w Mszczonowie ukradli dwie sztuki broni myśliwskiej, amunicję oraz inne przedmioty.

 Do włamania doszło w środę (26 grudnia) w nocy. Sprawcy włamali się do jednego z mszczonowskich domów, gdzie sforsowali zamki metalowej szafy, z której ukradli dwie sztuki broni myśliwskiej, amunicję oraz inne przedmioty. Skradziona broń to dubeltówka oraz sztucer.

Złodzieje niedługo nacieszyli się wolnością, bo już następnego dnia przed południem kryminalni wraz z policjantami z Mszczonowa ustalili i zatrzymali dwóch sprawców kradzieży z włamaniem. Postawiono im zarzuty. Jedn z nich trafił do aresztu, drugi ma dozór policyjny. Teraz czeka ich rozprawa za kradzież z włamaniem oraz posiadanie broni wraz z amunicją bez zezwolenia za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

 Kobieta usiłowała zabić swojego konkubenta

Do 25 lat, a nawet resztę swojego życia może spędzić w więzieniu żyrardowianka podejrzana o usiłowanie zabójstwa swojego partnera. W związku ze zdarzeniem Policja zatrzymała 4 osoby.

 W nocy z wtorku na środę po godzinie trzeciej dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie został powiadomiony, że na jednej z ulic znajduje się ranny mężczyzna. Na miejsce został wysłany patrol Policji, który ustalił, że mężczyzna został ugodzony nożem. Rannego mężczyznę przewieziono do szpitala w Żyrardowie.

W toku podjętych czynności funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego ustalili i zatrzymali kobietę podejrzewaną o ten czyn, która jest mieszkanką Żyrardowa. Kobieta już usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa, za co do więzienia może trafić na 25 lat, a nawet usłyszeć wyrok dożywotniego pozbawienia wolności. Podejrzana złożyła wyjaśnienia w związku ze zdarzeniem.

Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia zabezpieczyli szereg śladów kryminalistycznych, które zostaną wykorzystane w prowadzonym postępowaniu przygotowawczym. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie Sąd zastosował w stosunku do podejrzanej tymczasowy areszt.  Mężczyzna nadal przebywa w szpitalu./p.o. Rzecznika Prasowego KPP Żyrardów st.post. Aleksandra Calik

Reklama