Grodziski budżet na 2013 rok przyjęty

Radni Grodziska Mazowieckiego uchwalili budżet na 2013 rok. Budżet zakłada 154 mln zł dochodu z czego 33 mln zł mają zostać wydane na inwestycje.

Choć plan finansowy na 2013 rok nie odbiega od tych z lat ubiegłych, samorząd Grodziska Mazowieckiego tym razem nie planuje żadnych spektakularnych inwestycji. Główne wydatki dotyczą dokończenia budów, jak choćby budowy szkoły w Książenicach, na którą gmina wyda jeszcze 5,5 mln zł, kontynuacji programu dofinansowanego z UE słoneczne innowacje, czy dokończenie remontów dróg zaplanowanych w kończącym się roku, gdzie nakłady wyniosą prawie 9 mln zł. Wszystko dlatego, że budżet Grodziska Mazowieckiego zbliżył się do niebezpiecznej granicy zadłużenia i na dziś wynosi już 69 mln zł. To dlatego burmistrz chce spłacić w 2013 roku około 9 mln zł należności, co pozwoli na spadek wskaźników zadłużenia do 40%.

W budżecie znalazło się też 2,5 mln zł na rozpoczęcie budowy obwodnicy Grodziska Mazowieckiego, która jest miastu niezbędna, by pozbyć się Tirów i korków.

Reklama