Koncert muzyki klasycznej w Guzowie- będą kolejne?

W miniony piątek 30 listopada w Guzowie odbył się Koncert Muzyki Klasycznej w wykonaniu uczniów i pedagogów Szkoły Muzycznej w Sochaczewie.

W repertuarze można było usłyszeć utwory takich kompozytorów jak: Michał Kleofas Ogiński, Fryderyk Chopin czy Henryk Wieniawski. Zebrani mieszkańcy gminy oraz goście usłyszeli takie utwory jak: Polonez B- dur (M.K. Ogiński), w wykonaniu Marty Guzik, Polonez G- moll (F. Chopin) w wykonaniu Magdaleny Orzeszek, Contabile B- dur (F. Chopin) w wykonaniu Oliwii Adamczyk, Dudziarz (H. Wieniawski) w wyk. Patrycji Kowalskiej, Walc E op. posth (F. Chopin) w wyk. Jakuba Niemyjskiego, Obertas (H. Wieniawski) w wyk. Julii Burzyńskiej, Polonez cis- moll op. 26 nr 1 (F. Chopin) w wyk. Konrada Łoniewskiego, Fantazja – Impromptu cis- moll op. 66 w wyk. Klaudii Sawickiej, wreszcie Polonez a-moll „Pożegnanie ojczyzny” w wyk. Marty Guzik.

 

Jedyny w tym roku taki koncert został zorganizowany na podsumowanie projektu „Zdobywamy Kompetencje Zawodowe- wzmacniamy integrację i aktywność społeczno- zawodową” w ramach którego przeprowadzono kusy komputerowe oraz kursy na wózki widłowe.

Projekt realizowany był w ramach Programu Kapitał Ludzki, Priorytet VII: Promocja Integracji Społecznej Działania 7.3. Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji.

Koncert jest tym ważniejszy dla mieszkańców gminy, że można było usłyszeć utwory Michała Kleofasa Ogińskiego, który urodził się w Guzowie i tu został ochrzczony. Wydarzenie spotkało się z tak ciepłym przyjęciem, że wójt Grzegorz Miastowski zapowiedział, że będą kolejne koncerty na terenie gminy./ AW

Reklama