Mammografia i cytologia w Żyrardowie

Jeszcze dziś w poniedziałek 10 grudnia żyrardowianki mogą skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych w centrum Żyrardowa. Mammobus stoi na Placu Jana Pawła II i przyjmuje pacjentki od 9 do 13.00 oraz od 14.00 do 17.00.

Bezpłatnymi badaniami mammograficznymi objęte są panie od 50 do 69 roku życia (rocznik 1943-1962), które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały tego badania w ramach NFZ.

Osoby zainteresowane wykonaniem badania proszone są o telefoniczną rejestrację: 58 325 76 02, 56 325 76 05.

Badania przeprowadzi NZOZ Mammo – Med Centrum Diagnostyki i Usług Medycznych w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi – Etap Podstawowy. Są one finansowane przez Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

 Badania cytologiczne można wykonać w dowolnym momencie w szpitalu w Żyrardowie. CZMZ badania wykonuje od ręki w poradni cytologicznej, między 8 a 12.00. Nie ma kolejek, wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty i zaproszenie, ale nie jest to warunek konieczny. Bezpłatną profilaktyczną cytologię może wykonać każda kobieta w wieku pomiędzy 25. a 59. rokiem życia, która w ciągu ostatnich 3 lat nie wykonywała tego badania/ Anna Wrzesień

Reklama

2 komentarze to “Mammografia i cytologia w Żyrardowie”

  • …dlaczego cytologia do 59 roku?

  • admin

    NFZ uznał, że kobiety w tym wieku choruja najczęściej. Ale też NFZ dodaje, że „Kobiety młodsze niż 25 lat i starsze niż 59 lat, mogą skorzystać z badania cytologicznego w ramach porady udzielonej przez lekarza specjalistę.” czyli muszą miec skierowanie od lekarza.

    Pozdrawiam

    AW

Trackbacks

  •