Mikołajki w Jesionce

Zabawy integracyjne, konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy, pokaz iluzjonisty oraz spotkanie z Mikołajem – te wszystkie atrakcje czekały na uczestników Mikołajek w Jesionce zorganizowanych już po raz IV przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Wiskitki.

Dzięki uprzejmości OSP w Jesionce 9 grudnia 120-osoba grupa dzieci od 2 do 10 lat wzięła udział w zabawie mikołajkowej. – Dzięki współpracy ze strażą już drugi rok możemy zwiększyć liczbę uczestników naszych Mikołajek – mówi Jakub Kamiński prezes stowarzyszenia – W tym roku udało nam się dotrzeć do dużej grupy dzieci będących w gorszej sytuacji życiowej. Tym bardziej nas to cieszy, bo te dzieciaki najbardziej potrzebują wsparcia.

2,5 godzinną zabawę zakończyło tradycyjne spotkanie z Mikołajem, na które wszyscy bardzo czekali. Każde z dzieci otrzymało słodką paczkę ufundowaną z wpłat zebranych przez Stowarzyszenie.

-W tym roku zebraliśmy ponad 1700 zł, co jest kolejnym rekordem. Do Owsiaka nam jeszcze daleko – śmieje się Rafał Sieczka skarbnik stowarzyszenia – cieszy nas jednak rosnąca grupa osób, które uważają, że można nam zaufać i podarować drobną sumę.

A następne Mikołajki już za rok.

 

[Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Wiskitki dziękuję bardzo Zarządowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Jesionce za użyczenie sali na Mikołajki dla dzieci oraz wszystkim prywatnym darczyńcom dzięki, którym mogliśmy obdarować dzieci słodkimi upominkami]

Reklama