Most na Bzurze w Kamionie ukończony

2 lutego wreszcie zostanie otwarty most na Bzurze, zerwany w czasie powodzi, w Kamionie w powiecie sochaczewskim. Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego dotychczasowy drewniany most oraz prowadząca do niego droga wojewódzka nr 575 zostały odbudowane. Całkowity koszt inwestycji to 14,7 mln zł. Z budżetu województwa przeznaczono na ten cel 7,9 mln zł.

Odbudowa mostu w Kamionie to ważna inwestycja nie tylko dla mieszkańców gmin Brochów i Młodzieszyn, ale całego powiatu sochaczewskiego. Dzięki niej skróci się czas przeprawy na drugą stronę rzeki Bzury, a także dojazd do Płocka. W ramach inwestycji całkowicie odbudowano zniszczony w trakcie powodzi drewniany most oraz prowadzące do niego drogi dojazdowe. Nowy most wykonany został z żelbetonu o grubości 9 m, a na odcinku 160 m powstały jezdnie o szerokości 6 m.

Umowę na dofinansowanie inwestycji kwotą 6,8 mln zł, pochodzące z rządowych środków na usuwanie skutków powodzi podpisali w czerwcu br. marszałek Adam Struzik oraz wojewoda Jacek Kozłowski. Pozostałe środki w wysokości 7,9 mln zł pochodziły z budżetu samorządu województwa mazowieckiego. Otwarciu mostu towarzyszyć będzie uroczystość nadania mu imienia Józefa Krzyczkowskiego./ na podstawie informacji biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego

Reklama