Złodzieje z zarzutami

W listopadzie żyrardowscy kryminalni zakończyli postępowanie przygotowawcze w związku z trwającymi już od roku 2011 kradzieżami, włamaniami i kradzieżami z włamaniami. W sumie sprawcom postawiono 103 zarzuty, za które odpowiedzą teraz przed Sądem.

W miesiącu listopadzie Wydział Kryminalny zakończył postępowanie przygotowawcze, które dotyczyło szeregu włamań, kradzieży i kradzieży z włamaniem na terenie całego powiatu żyrardowskiego. Postępowanie to było poprzedzone działaniami operacyjnymi, które doprowadziły do ustalenia czterech osób – sprawców. Wszyscy to mieszkańcy naszego powiatu. Sprawcy działali w okresie 2011 – 2012 r. i dokonali łącznie 103 kradzieży, włamań i kradzieży z włamaniem, między innymi: czterokrotnie kradli blachę miedzianą z kościołów na terenie Wiskitek, Żyrardowa i Kowies, dokonywali włamań do domków letniskowych, budynków i pomieszczeń gospodarczych.

Łączna suma strat jaka powstała w wyniku działalności sprawców wyniosła blisko 160 tys.zł. Wiele z omawianych spraw pomimo wcześniejszego umorzenia z powodu nie wykrycia sprawców wróciło do ponownego rozpatrzenia przez Sąd, ze względu na wykrycie sprawców. Wspomnieć też należy, że wielu pokrzywdzonych przez działalność sprawców w ogóle nie zgłaszało tego faktu na Policję.

Zebrany w toku postępowania przygotowawczego materiał dowodowy nie budzi żadnych wątpliwości, a Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie wniosła akt oskarżenia przeciwko zatrzymanym sprawcom do Sądu Rejonowego w Żyrardowie.

KRADLI POKRYWY STUDZIENEK KANALIZACYJNYCH

Żyrardowscy policjanci przedstawili zarzuty kradzieży dwóm osobom, które jak ustalono przywłaszczały sobie w pierwszej połowie tego roku pokrywy studzienek kanalizacyjnych. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W pierwszej połowie tego roku w Żyrardowie nasiliły się kradzieże włazów kanalizacyjnych, czyli tzw. popularnie pokrywy studzienek kanalizacyjnych. Żyrardowscy kryminalni podjęli czynności operacyjno – dochodzeniowe, które pozwoliły na ustalenie dwóch osób, które mogły tego dokonywać. Zarzuty przedstawiono dwóm mężczyznom z terenu Żyrardowa, którzy złożyli wyjaśnienia w tej sprawie. Jak tłumaczyli, celem kradzieży była chęć dalszej odsprzedaży pokryw w punktach złomu. Akt oskarżenia już trafił do Sądu w Żyrardowie i teraz sprawców czeka rozprawa. Grozi im nawet do 5 lat pozbawiania wolności.

p.o. Rzecznika Prasowego KPP Żyrardów

st.post. Aleksandra Calik

Reklama