Dwie „Finezje” najlepsze w Kownie

Magda Dąbkowska i Julia Ksit, wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Żyrardowie, najlepsze na VII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „White Fiesta 2013 Kowno-Litwa”. Obie znalazły się wśród 7 nagrodzonych młodych artystów. Magdalena Dąbkowska otrzymała nagrodę i tytuł „Profesjonalny wykonawca”. Obie dziewczyny, na co dzień śpiewające również w znanym zespole „Finezja” otrzymały też zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Piosenki Ryga 2013, który odbędzie się w marcu tego roku.

Dziewczyny zaprezentowały po dwa utwory, które zostały ocenione bardzo wysoko zarówno pod względem oryginalności wyboru i profesjonalnego wykonania. Julia Ksit zaprezentowała Tango na głos i orkiestrę z repertuaru Maryli Rodowicz oraz Grande Valse Brillante z repertuaru Ewy Demarczyk, Magda Dąbkowska utwór Dłoń z repertuaru Natalii Kukulskiej oraz Tańczące Eurydyki z repertuaru Anny German. Komisja Festiwalowa przyznała 7 nagród w tym dwie nagrody przypadły Polsce.

Festiwal odbył się w dniach 18-20 stycznia 2013 roku. Kierowany był do solistów i zespołów wokalnych w dwóch kategoriach wiekowych: 5-12 lat oraz 13-19 lat. Wszyscy uczestnicy zobowiązani byli do wykonania 2 utworów na żywo. Ośmioosobowa komisja dokonywała oceny pod względem: Najlepsze utwory, najlepsze wykonanie i oryginalne wykonanie oraz nagroda specjalna tytuł profesjonalisty. Festiwal organizowany jest w ramach „Bałtyckiego Święta”, które co roku odbywa się w Kownie. W tegorocznym konkursie brało udział 37 reprezentantów Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji oraz Polski. Polskę reprezentowały dwie solistki Julia Ksit i Magdalena Dąbkowska na co dzień pracujące w zespole „Finezja” przy Młodzieżowym Domu Kultury w Żyrardowie pod opieką Pani Agnieszki Orzechowskiej. /oprac red. na podstawie informacji nadesłanej przez MłDK w Żyrardowie

Reklama