KPP Żyrardów: Bandyci w rękach policji.

ODPOWIE ZA ROZBÓJ

Sąd Rejonowy w Żyrardowie zastosował trzymiesięczny tymczasowy areszt wobec mężczyzny, który w zeszłym tygodniu dokonał rozboju na ul. Dittricha w Żyrardowie. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do pobicia i kradzieży doszło w zeszłym tygodniu, w nocy na ul. Dittricha w Żyrardowie. Wracający do domu mężczyzna został napadnięty i pobity. Skradziono mu dokumenty oraz około 2 tys. złotych. Zgłosił ten fakt Policji. Żyrardowscy kryminalni od razu podjęli szereg czynności w celu ustalenia sprawcy. W wyniku działań zatrzymano 31-letniego mieszkańca Żyrardowa.

Mężczyźnie postawiono zarzut z art. 280§1 Kodeksu Karnego. Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Żyrardowie zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.
Teraz odpowie przed Sądem, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

WYTROPIŁ GO POLICYJNY PIES

Pies doprowadził policjantów do sprawcy kradzieży butli gazowych z terenu jednej z firm w Wiskitkach. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Żyrardowa. Chłopak usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

O zdarzeniu żyrardowscy policjanci zostali powiadomieni w piątek zaraz po północy. Okazało się, że nieznani sprawcy dokonali kradzieży butli gazowych. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Wiskitki na terenie jednej z firm.

Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze oraz pies służbowy. Zwierzę od razu podjęło trop. Doprowadziło to policjantów prosto do młodego mieszkańca Żyrardowa. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci z Wiskitek przedstawili mu zarzut z art. 278§1 KK – „kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”. Chłopak złożył wyjaśnienia, teraz czeka na orzeczenie kary.

 ZATRZYMANI SPRAWCY POBICIA

Policjanci z Żyrardowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pobili mężczyznę w miejscowości Radziwiłłów. Sprawcy przyznali się do winy i niebawem będą odpowiadać przed Sądem.

Do pobicia doszło na początku zeszłego tygodnia, wieczorem na terenie gm. Puszcza Mariańska w miejscowości Radziwiłłów. Wracający do domu mężczyzna został napadnięty i pobity przez dwóch mężczyzn. Po powrocie do domu zawiadomił o tym fakcie Policję. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy z Żyrardowa, którzy podjęli właściwe działania zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 31 i 33 lat.

Sprawcom postawiono zarzut pobicia. W złożonych wyjaśnieniach przyznali się oni do popełnionego przestępstwa. Wobec mężczyzn od wczoraj stosowany jest dozór policyjny, teraz czekają na rozprawę sądową.
Za udział w pobiciu grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

/nadesłała p.o. Rzecznika Prasowego KPP Żyrardów st.post. Aleksandra Calik

 

Reklama