Pada. Odśnieżajcie dachy!

 Po ostatnich, intensywnych opadach śniegu, Wojewoda Mazowiecki apeluje do właścicieli i zarządców nieruchomości o regularne odśnieżanie dachów oraz o usuwanie zwisających sopli. Obciążone dachy stanowią zagrożenie nie tylko dla osób znajdujących się w budynku, ale także przypadkowych przechodniów, przypominają służby.

Szczególną uwagę należy skupić na dachach płaskich, o małym kącie nachylenia lub powierzchni powyżej 1000 m2, a także budynkach o powierzchni zabudowy powyżej 2000 m2 w tym hipermarkety, hale targowe, sportowe czy magazyny.

 Inspekcja Nadzoru Budowlanego przypomina, że za stan techniczny obiektów budowlanych odpowiadają właściciele lub zarządcy budynków. Za niedopełnienie obowiązku usuwania z dachów nadmiernych opadów śniegu oraz sopli grożą kary przewidziane prawem budowlanym- od grzywny do pozbawienia wolności. Ewentualne przypadki zaniedbań należy zgłaszać do powiatowych inspektorów nadzoru budowlanego.

 Najlepiej jeśli odśnieżaniem dachu zajmie się specjalistyczna firma. Takich firm na terenie powiatu żyrardowskiego jest co najmniej kilka./red

Reklama