Rusza zbiórka pieniędzy na odbudowę domu pogorzelców z Antoniewa

Starosta Żyrardowski wydał pozwolenie na zbiórkę publiczną na rzecz odbudowy domu Rodziny Machelskich z Antoniewa, którzy stracili dobytek w grudniowym pożarze. Pozwolenie uzyskało Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Wiskitki, które będzie promować kilka form włączenia się w pomoc. Będą to:

  • zbiórka do puszek

  • sprzedaż cegiełek

  • wpłaty na konto

  • licytacje przedmiotów

  • zbiórka materiałów budowlanych.

Stowarzyszenie jako organizacja pożytku publicznego utworzyło także możliwość przekazania Państwu Machelskim 1% podatku dochodowego. Aby to zrobić należy w deklaracji podatkowej za 2012 rok wpisać nr KRS 0000324367 oraz w celu szczegółowym wpisać: ODBUDOWA DOMU RODZINY MACHELSKICH.

 Nie jest to pierwsza akcja pomocy potrzebującym. Kiedy około 1,5 roku temu inna rodzina Państwa Ujazdowskich z Łubna (gm. Wiskitki) również straciła dom, organizacja włączyła się zarówno w zbiórkę najbardziej potrzebnych artykułów, jak i zbiórkę pieniędzy. Stowarzyszenia pośredniczyło też w pozyskaniu materiałów budowlanych. W efekcie dzięki współpracy wielu ludzi dobrej woli oraz instytucji i Stowarzyszeniu Przyjaciół Gminy Wiskitki, rodzina z Łubna już mieszka w nowym domu.

Budynek wymaga jeszcze wielu nakładów i wykończenia części pomieszczeń, ale rodzina ma już własny dach nad głową i kilka pomieszczeń, w których normalnie funkcjonuje.

Wolontariusze będą prowadzili zbiórkę na rzecz rodziny Machelskich do 30 czerwca 2013 r.

Wszyscy chcący pomóc mogą znaleźć aktualne informacje na stronie: www.wiskitki.org oraz na portalu facebook pod adresem facebook.com/OdbudujmyMarzenia.

 Stowarzyszenie działa od 2009 roku. Zostało założone przez grupę przyjaciół dostrzegających potrzebę aktywizacji lokalnego środowiska. Prowadzi systematyczne działania na rzecz mieszkańców Gminy Wiskitki i całego regionu./ red.

Reklama