Śmierć na przejeździe kolejowym w Jesionce

Wczoraj przed godzina 13. doszło do tragicznego wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Jesionka w powiecie żyrardowskim. Na miejscu śmierć poniósł kierujący samochodem Audi.

 Do tragedii doszło wczoraj po godzinie 12. w Jesionce gdy wprost pod nadjeżdżający pociąg jadący z Warszawy do Skierniewic wjechał samochód osobowy. Z samochodu nie zostało nic, a kierujący samochodem poniósł śmierć na miejscu. W tak tragiczny sposób swoje życie zakończył 40-letni mężczyzna, który najprawdopodobniej znał ten przejazd, gdyż był mieszkańcem tej miejscowości.

Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Miejsce to jest wyposażone w sygnalizację świetlną pulsującą oraz dźwiękową, która jak wynika ze wstępnych ustaleń była czynna w momencie gdy doszło do wypadku. Na miejsce zostały skierowane służby ratownicze, a czynności były wykonywane pod nadzorem Prokuratora. Przyczyną wypadku najprawdopodobniej było niewłaściwe zachowanie się kierującego samochodem podczas dojazdu i przejazdu przez przejazd kolejowy.

 Niech ten tragiczny w skutkach wypadek będzie przestrogą dla innych kierujących, że ostrożności nigdy za wiele, zwłaszcza gdy warunki atmosferyczne nie należą do przyjaznych, a już sama widoczność jest bardzo ograniczona przez szarą i ponurą aurę lub przez słońce odbijające się od śniegu, które oślepia. Nie dajmy się też ponieść rutynie na drodze, bo to często prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń.

p.o. Rzecznika Prasowego KPP Żyrardów

st.post. Aleksandra Calik

Reklama