Dziś poznany Człowieka Roku Ziemi Żyrardowskiej w kat: życie społeczne, kultura, sport oraz biznes

Dziś mieszkańcy powiatu żyrardowskiego poznają czworo laureatów konkursu Człowiek Roku Ziemi Żyrardowskiej. Jest to najważniejsze społeczne wyróżnienie w powiecie przyznawane od kilku lat.

 

Konkurs odbywa się w 4 kategoriach: życie społeczne, kultura, sport i biznes. Tym razem zgłoszono 19 kandydatur do wszystkich kategorii i spośród nich zostaną wyłonione cztery osoby. Wszyscy nominowani, to przeważnie osoby znane z gazet, lokalnych mediów i życia społecznego. Są dyrektorzy placówek (Jadwiga Nowakowska dyrektor centrali Biblioteki Miejskiej z Żyrardowa), społecznicy, pracownicy ośrodków kultury (Wioletta Micewicz dyrektor Powozowni, Zbyszek Kołaczek pomysłodawca konkursu satyrycznego Manufaktura Satyry), trenerzy (Robert Mitrowski Hala Sportowa w Wiskitkach, Robert Janiszewski trener utytułowanych koszykarek z Żyrardowa), rektor żyrardowskiej uczelni WSRL Witold Rakowski, czy czworo dobrze znanych biznesmenów z Żyrardowa.

Tym razem trudno o typowanie, bo po raz pierwszy, Człowieka Roku nie wybiera szacowna kapituła, ale zostali wybrani w głosowaniu sms- owym. Głosowali mieszkańcy powiatu żyrardowskiego a zgłaszający kandydatury organizowali się nawet poprzez Facebooka i zachęcali do głosowania na swoich kandydatów.

For. arch. Na zdjęciu laureaci Wrzecion w kategorii: Kultura 2012

Mogą być zatem niespodzianki, ale trzeba powiedzieć, że wszyscy zgłoszeni to szanowane osoby, które zasłużyły się w lokalnych działaniach. Nawet jeśli nie wszyscy znają nominowanych, to w lokalnych środowiskach są to rozpoznawalne i wyróżniające się postacie. Takie jak pani Karolina Wielińska z Miejskiej Biblioteki Publicznej przy Mostowej, która od kilku lat przygotowuje niezwykłe półkolonie w Bibliotece. W ostatnim roku zadziwiła, kiedy mimo że zabrakło pieniędzy na półkolonie zorganizowała wspólnymi środkami z rodzicami Bibliotekę na plaży.

Ktokolwiek zatem otrzyma Złote Wrzeciona- trafi ono w dobre ręce. /Anna Wrzesień

Reklama