Grodziska klinika polskim centrum leczenia metodą HIFU

  Grodziska klinika urologiczna staje się centrum referencyjnym dla Polski i krajów nadbałtyckich w zakresie leczenia raka prostaty nowatorską metodą HIFU. Dr n. med. Marek Filipek, ordynator grodziskiej urologii, otrzymał certyfikat uprawniający do szkoleń i certyfikacji kolejnych urologów z rąk pioniera i wybitnego znawca metody HIFU Prof. Stefana Thüroffa.

 Wręczenie certyfikatu odbyło się w piątek 22 lutego w Willi Radogoszcz. Dr Marek Filipek otrzymał certyfikat z rąk Prof. Stefana Thüroffa w obecności burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego oraz zespołu lekarskiego AMEDS, wykonującego m.in. nowatorskie zabiegi za pomocą innowacyjnej technologii HIFU.

 HIFU (Metoda Wysoko Skoncentrowanych Ultradźwięków) jest jedną z najnowszych metod leczenia raka prostaty. Jej innowacyjność polega na tym, że zabiegi są wykonywane przy użyciu robota medycznego, co pozwala osiągnąć precyzję niedostępną przy użyciu innych metod i zminimalizować ryzyko powikłań. Rak prostaty jest z jednym z częściej występujących w Polsce. Wg danych każdego dnia w gabinetach lekarskich diagnozę raka prostaty słyszy ponad 30 mężczyzn.

 Nowatorska metoda HIFU jest testowana na świecie od lat. W Polsce nadal ten sposób leczenie raka prostaty nie jest refundowany przez NFZ./red

Reklama