Grodziszczanie bez zdania na temat rozszerzenia granic o 4 dodatkowe wsie

Mieszkańcy Gminy Grodzisk Mazowiecki nie zainteresowani rozszerzeniem granic gminy. W konsultacjach społecznych w sprawie przyłączenia 4 sąsiednich wsi wypowiedziało się zaledwie ponad 100 mieszkańców.

Mieszkańcom Gminy Grodzisk Mazowiecki jest obojętne, czy przyłączone zostaną 4 wsie z gminy Radziejowice czy też nie. W konsultacjach ogłoszonych przez grodziski ratusz w tej sprawie na ponad 30 tys uprawnionych głos zabrało ledwie ponad 100 osób. Co prawda ponad 90 osób opowiedziało się w nich zdecydowanie za przyłączeniem, ze względu na małą liczbę osób, trudno je jednak uważać za miarodajne. A chodzi o przyłączenie Kuklówki Zarzecznej, Kuklówki Radziejowickiej, Bud Józefowskich i Adamowa Wsi dziś leżących w granicach Gminy Radziejowice i innego powiatu.

Przyłączenie wsi dla Grodziska Mazowieckiego to wzrost liczny mieszkańców o przynajmniej 700 mieszkańców, oraz wzbogacenie się o około 60 nieźle prosperujących firm.

Na razie Gmina Grodzisk Mazowiecki nie złożyła mieszkańcom radziejowickich wsi żadnych obietnic. Te pojawią się za około miesiąc.

Reklama