Kolarstwo: Dominacja zawodniczek z Żyrardowa

W miniony weekend na torze kolarskim w Pruszkowie odbyły się pierwsze tegoroczne zawody Pucharu Polski rozgrywane w formule open. Sukcesy odnieśli zawodnicy i zawodniczki Grupy Kolarskiej Żyrardów.

W sprincie drużynowym kobiet, reprezentujące GKŻ, Natalia Rutkowska i Urszula Łoś zajęły 1. miejsce. Ich koledzy, Jakub Stecko, Adrian Kobyłecki i Sebastian Lorek w sprincie mężczyzn zajęli 4. miejsce. Jakub Stecko był najlepszy w indywidualnym wyścigu na 1000 m.

W wyścigu na 2000 metrów Natalia Rutkowska (na zdjęciu) nie dała szans rywalkom wyprzedzając drugą zawodniczkę o 13 sekund. W scratchu kobiet zawodniczki GK Żyrardów zajęły pierwsze cztery lokaty. Na najwyższym stopniu podium stanęła Sabina Napieralska. Kolejne pozycje zdobyły Aleksandra Sapieja i Urszula Łoś. Czwarta zawody ukończyła Natalia Rutkowska.
W wyścigu punktowym rywalizacja została zdominowana również przez zawodniczki GK Żyrardów, które zajęły pierwsze trzy miejsca. W kolejności: Natalia Rutkowska, Aleksandra Sapieja, Milena Faryn.
W eliminacyjnym wyścigu  kobiet po triumf sięgnęła Urszula Łoś.
W wyścigu na 500 m kobiet pierwsze miejsce zajęła Natalia Rutkowska przed Urszulą Łoś.