Modernizacja linii kolejowej w Żyrardowie wreszcie ruszy

Wiosną powinny ruszyć prace modernizacyjne na odcinku kolejowym Skierniewice- Żyrardów. Decyzja w sprawie przebudowy linii kolejowej na odcinku Sucha Żyrardowska-Radziwiłłów Mazowiecki powinna zostać wydana za miesiąc, potem kolejne.

Wszystko wskazuje na to, że prace modernizacyjne odcinka kolejowego Radziwiłłów -Żyrardów jednak ruszą i to już wiosną. Będzie to możliwe po przeprowadzeniu konsultacji społecznych i wydaniu pozwoleń na budowę. Pierwsze konsultacje już się odbyły w piątek 8 lutego br. Do połowy marca powinno zostać wydane pozwolenie na budowę odcinka od Radziwiłłowa do Suchej Żyrardowskiej. Po kolejnych konsultacjach w sprawie żyrardowskiego odcinka, zostanie wydane kolejne pozwolenie. To oznacza przebudowę torowisk, układu peronów, mostu nad Pisią i budowę kilometrów ekranów dźwiękoszczelnych.

Całość inwestycji PKP PLK, polega na modernizacji linii kolejowej Warszawa – Łódź. Przebudowywana jest infrastruktura, stacje kolejowe oraz obiekty służące ochronie środowiska. Inwestycja umożliwi pociągom pasażerskim poruszanie się z prędkością 160 km/h. Czas przejazdu pomiędzy obiema aglomeracjami ma trwać niewiele ponad godzinę. Jak zapowiedział podczas rozprawy administracyjnej wojewoda Jacek Kozłowski, cała inwestycja powinna zakończyć się pod koniec 2015 roku./ oprac Anna Wrzesień

Reklama