Policjant zgubił broń na służbie

 Żyrardowski policjant Wydziału Ruchu Drogowego zgubił broń na służbie. Do zdarzenia doszło w niedzielę, w czasie służby między 6 a 14.00.

Policjant prowadził kontrolę ruchu drogowego w czterech różnych miejscach przy drodze krajowej nr 50. Pod koniec służby zorientował się, że nie ma przy sobie broni i zgłosił to swojemu przełożonemu- wyjaśnia Aleksandra Calik z żyrardowskiej policji. Natychmiast została postawiona na nogi cała komenda, a kilka patroli ruszyło na poszukiwania broni.

W poszukiwaniach brało udział kilkudziesięciu policjantów. Funkcjonariusze bardzo dokładnie przeszukali miejsca, w których policjant pełnił służbę. Około godziny 20 policjanci znaleźli broń. Leżała na poboczu w jednym z miejsc przy drodze krajowej nr 50 – poinformowała rzeczniczka. Pistolet P99 był z pełnym magazynkiem, nienaładowany. 

Wobec policjanta zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne. Może on zostać ukarany poprzez naganę bądź rozmowę upominającą. Sporo zależy od tego, czy zagubiona broń, została użyta przez osoby trzecie. Policjant, który zgubił broń nie był pijany. W służbie od 16-tu lat./ Anna Wrzesień

Reklama

Jedna odpowiedź to “Policjant zgubił broń na służbie”

  • witekk

    Oby tylko bron nie trafiła w niepowołane ręce! Mój kumpel strasznie chciałby mieć bron. Jest to strasznie nieodpowiedzialny człowiek, czasem popije i robi głupoty. Mam nadzieje, ze nie dostanie pozwolenia, bo jeszcze rozróbę jakąś zrobi. Ostatnio pytam go, co by zrobil, jakby mu ktos ukradl bron albo jakby ją zgubił. Stwierdził, że „nic, mówi się trudno, żyje się dalej”. Nawet nie zna przepisów, musiałem go uświadomić o istnieniu tego przepisu: „posiadacz broni w przypadku jej utraty jest zobowiązany niezwłocznie, nie później jednak niż w ciągu 24 godzin od chwili stwierdzenia utraty broni, zawiadomić o tym Policję albo Żandarmerię Wojskową” art. 25 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji, cytat stąd: http://www.eporady24.pl/zgubiona_bron,pytania,8,30,7475.html za niedopełnienie tego obowiązku grozi kara (areszt albo grzywna). ech.

Trackbacks

  •