Polska 4 drużyną świata, Eugenia z GKŻ 9

Drugiego dnia trwających Mistrzostw świata w kolarstwie torowym w Mińsku reprezentantki Polski: Katarzyna Pawłowska, Małgorzata Wojtyra i  Eugenia Bujak (zawodniczka GK Żyrardów) uzyskały czwarty wynik eliminacji w wyścigu drużynowym na 3 km. Podopieczne trenera Grzegorza Ratajczyka uzyskały czas 3.28,096 i wieczorem walczyły o brązowy medal z Kanadyjkami.

W finałowej rywalizacji polska drużyna kobiet wystartowała w składzie Katarzyna Pawłowska, Małgorzata Wojtyra, Edyta Jasińska. Dziewczyny pojechały o dwie sekundy wolniej niż w kwalifikacjach przegrywając z kanadyjską trójką. Niemniej jednak czwarty wynik na Mistrzostwach świata należy uznać za rewelacyjny rezultat. Złoty medal zdobyły Brytyjki (3.18,704), które zwyciężyły zawodniczki z Australii (3.20,696) pokazując wielką klasę i pewnie sięgnęły po tytuł mistrzyń świata.

Pierwszego dnia trwających Mistrzostw świata w kolarstwie torowym w kategorii elita  Eugenia Bujak (GK Żyrardów) w wyścigu indywidualnym na 3000 m zajęła dobre, 9 miejsce. Zwyciężyła Amerykanka Sara Hammer przed Australijkami Amy Cure i Annette Edmondson.

Przed nami pozostałe starty podopiecznych Grzegorza Ratajczyka podczas Mistrzostw świata./ na podstawie informacji Jarosława Potockiego

Reklama