Kronika Policyjna KPP Żyrardów

  Wpadł poszukiwany listem gończym

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu zatrzymali 31-latka z Żyrardowa  poszukiwanego listem gończym do sprawy zabójstwa z 1999 r. oraz pobicia z 2011 r.

Do zatrzymania 31-latka ps. „Jankes” doszło wcześnie rano w Żyrardowie. Mężczyzna od grudnia ubiegłego roku był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy w Płocku do sprawy zabójstwa z 1999 r. Wówczas wraz z innymi osobami najpierw pobił, a następnie kilkakrotnie śmiertelnie ranił mężczyznę. Sprawcy usłyszeli wyroki po 15 lat pozbawienia wolności.

31-latek po odbyciu kary 12 lat więzienia w roku 2011 został warunkowo zwolniony. Jednak w trakcie tego warunkowego zwolnienia dopuścił się kolejnego przestępstwa – pobicia. Z tego względu odwieszono karę 15 lat i dodatkowo zasądzono 1 rok za wspomniane pobicie.

Ponieważ Tomasz. J ukrywał się, po wydaniu listu gończego, ustaleniem jego miejsca pobytu zajęli się kryminalni z Zespołu Poszukiwań Celowych – komórki w Mazowieckiej Komendzie Wojewódzkiej Policji wyspecjalizowanej do poszukiwań sprawców najpoważniejszych przestępstw. Mężczyzna został namierzony w jednym z żyrardowskich mieszkań i tam dzisiaj rano zatrzymany. W czynnościach tych brali policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej KWP zs. w Radomiu.

31-latek trafił do zakładu karnego, gdzie będzie kontynuował zasądzoną karę, w sumie jeszcze 4 lat więzienia.

 kom. Alicja Śledziona

Policjanci z Posterunku Policji w Wiskitkach zatrzymali i postawili zarzut kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych młodemu mężczyźnie, który w lutym na terenie gminy dokonał kilku tego typu przestępstw. Grozi mu do 10 lat więzienia.

WŁAMYWACZ W RĘKACH POLICJI

 W lutym 2013r. policjanci z Wiskitek kilkakrotnie zawiadamiani byli o włamaniach i kradzieżach do domów. Sprawca zazwyczaj kradł przewody i elektronarzędzia. Policjanci w toku podjętych czynności ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim młody mieszkaniec powiatu żyrardowskiego, któremu dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu przedstawiono siedem zarzutów kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych. Mężczyzna złożył wyjaśnienia, teraz czeka go rozprawa sądowa. Grozi mu do 10lat pozbawienia wolności.

 SPRAWCY WŁAMAŃ I KRADZIEŻY ZATRZYMANI

Mszczonowscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy od października zeszłego roku dokonali szeregu włamań i kradzieży. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Mszczonowie od jesieni zeszłego roku co jakiś czas przyjmowali zgłoszenia o włamaniach i kradzieżach dokonywanych na różnego rodzaju budowach. Efektem analizy i typowania sprawców było zatrzymanie w minioną środę dwóch 18-latków i jednego nieletniego. Jak się okazało to ci trzej młodzi mieszkańcy powiatu żyrardowskiego od października zeszłego roku do marca br. byli sprawcami szeregu włamań i kradzieży. Główną działalnością chłopców było włamywanie się na budowy i kradzież różnego rodzaju sprzętu budowlanego oraz części samochodowych. Najaktywniejszemu z całej trójki postawiono aż 13 zarzutów. Straty jakie powstały w wyniku ich działalności sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych. Policjanci prowadzący całą sprawę odzyskali większość skradzionych rzeczy, zabezpieczyli wiele śladów i dowodów.

Wobec sprawców zastosowano tymczasowe zajęcie mienia, a o dalszym losie młodocianych przestępców zadecyduje w najbliższych dniach Sąd Rejonowy w Żyrardowie. Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

AGRESYWNY PRZECHODZIEŃ

 Do niecodziennego zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie (07.03.2013) na ul. Kapitana Pałaca w Żyrardowie. Przechodzący przez przejście pieszy wybił szybę w stojącym autobusie. Wandal został zatrzymany przez Policję.

 Do niecodziennego zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie na ul. Kapitana Pałaca w Żyrardowie. Podczas ustępowania pierwszeństwa pieszym przez autobus komunikacji miejskiej przed jednym z przejść dla pieszych, jeden z przechodniów nagle uderzył kilka raz w przednia szybę autobusu, po czym zaczął uciekać. W pogoń za wandalem rzucił się kierowca uszkodzonego autobusu. W między czasie zgłoszenie o zajściu przyjął Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie, który natychmiast wysłał na miejsce patrol. Dopadnięty mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na Komendę. Jak się okazało mężczyzna to młody mieszkaniec Żyrardowa, który był pijany. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie mężczyzna złożył wyjaśnienia i złożył wniosek o dobrowolne podanie się karze.

  POLICJA APELUJE

 Na drodze krajowej nr 8 w miejscu wyjazdu z miejscowości Krze Duże na wysokości jednej ze stacji paliw, co jakiś czas dochodzi do wypadków śmiertelnych z udziałem pieszych i rowerzystów. Ofiarami są głównie mieszkańcy okolicznych domów, którzy nie zawsze korzystają z oznakowanego i po zmroku dobrze oświetlonego przejścia dla pieszych, które jest w niedalekiej odległości. Osoby, które mają zamiar przechodzić w tym fatalnym miejscu powinny zastanowić się kilka razy, czy narażanie własnego życia jest warte ryzyka i tych kilku metrów drogi.

Policja apeluje o więcej wyobraźni, a przede wszystkim rozsądku zarówno do pieszych jak i rowerzystów. Miejmy na tyle wyobraźni, że zderzenie samochodu z pieszym czy rowerzystom, którego nie chroni stalowa karoseria, pasy bezpieczeństwa ani żadne poduszki powietrzne nie ma wielkich szans na przeżycie. Zwłaszcza w takim miejscu jak to, gdzie są dozwolone większe prędkości samochodów. Nie tylko kierowcy, ale i piesi czy rowerzyści powinni mieć świadomość, że na drodze nie są sami, a życie mamy jedno.

KPP Żyrardów, Aleksandra Calik

Reklama