Spełniło się największe marzenie Daniela

 

Mecz Polska – San Marino na długo zostanie w pamięci 11 Daniela z Żyrardowa. Wyjście na murawę na Stadionie Narodowym z polską reprezentacją piłki nożnej i odśpiewanie hymnu narodowego z naszymi zawodnikami, było największym marzeniem chłopca. Spełniło się, dzięki Fundacji Mam Marzenie z Krakowa, które spełnia marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające życiu.

11-letni Daniel jest przede wszystkim entuzjastą piłki nożnej i młodym patriotą. Jak mówi jego mama, chłopiec jest bardzo przejęty, kiedy ogląda rozgrywki z udziałem reprezentacji naszego kraju. Zawsze staje przed telewizorem na baczność, by razem z zawodnikami dumnie odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego.

Podopieczny Fundacji chciałby sam biegać po boisku, ale nie pozwala na to stan jego zdrowia. Jest więc czynnym kibicem. Zbiera gadżetów, śledzi wyniki rozgrywek sportowych, kibicuje drużynie Reprezentacji Narodowej.

Kiedy wolontariusze zapytali chłopca o rzecz lub wydarzenie, które sprawiłoby mu największą radość, nie miał wątpliwości co jest jego największym marzeniem. W dniu meczu był bardzo przejęty i wierzył, że tym razem nasza reprezentacja przełamie złą passę i wygra. Wygrała, a Daniel, któremu towarzyszyli rodzice, spełnił swoje najskrytsze marzenie.

***

Fundacja Mam Marzenie to niezależna i samodzielna organizacja skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Ideą Fundacji jest spełnianie marzeń dzieci cierpiących na choroby zagrażające życiu, by dostarczyć im niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość. Dzięki ludziom otwartym na krzywdę i ich bezinteresownej pomocy w ciągu 9 lat istnienia Fundacji udało się spełnić ponad 4000 marzeń dzieci z całej Polski. Dziś Fundację stanowi 16 oddziałów działających przy największych ośrodkach onkologicznych w kraju. Więcej o Fundacji na stronie www.mammarzenie.org.

Reklama