Czarny tydzień na drogach. Dwóch rannych w wypadku na 50- tce

W środę (24.04)  rano po godzinie siódmej w miejscowości Józefów na krajowej 50. doszło do wypadku drogowego. W zdarzeniu brały udział dwa samochody. Z obrażeniami ciała do szpitala przewiezieni zostali obydwaj kierujący.

Dyżurny KPP Żyrardów po godz 7-tej przyjął zgłoszenie o zderzeniu się dwóch pojazdów. Policjanci na miejscu zastali dwa zakleszczone pojazdy. Był to dostawczy Fiat i osobowy VW, których marki na pierwszy rzut oka ciężko było rozpoznać. Z samochodów wyciągnięto kierujących, którzy z licznymi obrażeniami ciała przewiezieni zostali do szpitala. Kierującymi byli mężczyźni w wieku 62 i 32 lat. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący jadący w kierunku Mszczonowa w czasie wykonywanego manewru zmiany pasa ruchu, zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z Mszczonowa samochodem. Prawdopodobnie mężczyzna nie zachował ostrożności w czasie manewru.

Policjanci zorganizowali objazdy kierując ruch na tzw. „starą 50.”, czyli przez miasto Żyrardów. Utrudnienia trwały przez około 4 godziny. Policjanci wykonujący czynności na miejscu wypadku zabezpieczyli ślady, dowody oraz przesłuchali świadków co pozwoli na szczegółowe określenie okoliczności i przyczyn tego zdarzenia.

W ciągu ostatnich czterech dni to już drugi tragiczny wypadek na krajowej 50. w naszym powiecie. Tak zatrważające statystyki bardzo niepokoją. Pamiętajmy, że ładniejsza pogoda nie może uśpić wyobraźni i odpowiedzialności kierujących. Dlatego Policja po raz kolejny apeluje o więcej pokory, wyobraźni, a przede wszystkim rozsądku do wszystkich uczestników ruchu./ KPP Żyrardow, Aleksandra Calik

 

Reklama