IV Gminny Przegląd Tańca w Miedniewicach z rekordową frekwencją

Ponad 50 cioro młodych artystów zaprezentowało się w czasie IV Gminnego Przeglądu Tańca w Miedniewicach. Wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy wystawiły swoje reprezentacja, przyjechały też dzieci z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 1 w Skierniewicach.

Ostatni Przegląd Taneczny jest też rekordowy pod względem liczby uczestników oraz gości, którzy przyjechali do Miedniewic. Pojawiły się zespoły z Franciszkowa, Guzowa, Wiskitek, Miedniewic. Były to grupy zarówno kilkuosobowe jak i kilkunastoosobowe. Podobnie jak przed rokiem przeplatały się układy choreograficzne, autorstwa nauczycieli z układami uczennic. -Te ostatnie układy, wymyślane przez samych uczniów cieszą nas, bo to oznaka niezwykłej przedsiębiorczości i inwencji uczniów- mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Miedniewicach Bogumiła Kamińska.

Gminny Przegląd Tańca w Miedniewicach to nie tylko prezentacje układów tanecznych, ale też warsztaty pod okiem profesjonalistów. Podobnie jak przed rokiem na przegląd przyjechał Paweł Zając, pedagog tańca, wykładowca akademicki i instruktor tańca. Jego zdaniem dzieci z roku na rok robią postępy. -Już zauważam swoich zeszłorocznych warsztatowiczów i widzę, że pracowali przez rok. Widać postęp i ich zaangażowanie- powiedział po przeglądzie. Jego zdaniem też, takie przeglądy i warsztaty są bardzo ważne, bo pozwalają dzieciom zetknąć się z profesjonalistami i odkryć swój talent.

W czasie Gminnego Przeglądu Tańca, młodzież miał też okazję obejrzeć pokazy tańca w wykonaniu profesjonalistów, instruktorów oraz laureatów turniejów tańca. W tym roku młodzież mogła też zobaczyć pokazy tańca romskiego w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Skierniewicach oraz kilkorga Romów. J&A Media

Reklama