Mieszkanie za urodzenie 4 dziecka

Żyrardów odrabia straty w kwestii pomocy rodzinom wielodzietnym. Po latach odsuwania na dalszy plan projektu wprowadzenia karty Dużych Rodzin, teraz miasto występuje z rewolucyjnym projektem. Od 2014 roku chce wprowadzić zasadę przyznawania mieszkania w zasobach komunalnych, każdej pełnej wielodzietnej rodzinie, w której urodzi się 4 i kolejne dziecko. Przez pierwsze pięć lat, ratusz (PGM) nie będzie pobierał opłat z tytułu czynszu. Rodzina będzie płaciła jedynie za tzw „media” oraz otrzyma 3 tys złotych jednorazowej zapomogi z tytułu urodzenie 4 (lub kolejnego) dziecka. Ponadto, do uzyskania pełnoletności parafie chcą fundować obiady wszystkim dzieciom z takich rodzin, w szkolnych stołówkach.

Autorzy projektu jednak stawią rodzinom pewne warunki. Mieszkania otrzymają tylko rodzice, którzy żyją w sakramentalnych związkach małżeńskich. Chodzi o wspieranie rodzin w, które promują zasady moralne.

Z danych ratusza wynika, że rodziny żyjące w sakramentalnych związkach, rzadziej korzystają z pomocy społecznej, ich dzieci sprawiają mniej problemów wychowawczych, i częściej osiągają sukces. Te argumenty przeważyły, że takie rodziny warto zachęcać do posiadania większej ilości dzieci. Jak się dowiedzieliśmy, pod projektem podpisali się wszyscy Radni Rady Miasta Żyrardowa. /redakcja

Reklama