Zgłosił kradzież, grozi mu do 3 lat

Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie otrzymała zawiadomienie o kradzieży sprzętu budowlanego o wartości ponad 700 tys zł. Sprzęt miał zniknąć z terenu ochranianego przez jedną z firm.  Jak się później okazało kradzieży nie było.

 21 kwietnia około godziny 3-ej jedna z firm ochroniarskich powiadomiła dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie o włamaniu na jeden z monitorowanych przez siebie obiektów na terenie powiatu żyrardowskiego.

Na miejsce wysłana została grupa dochodzeniowo- śledcza, gdzie dokonała szczegółowego badania kryminalistycznego miejsca zdarzenia. Zabezpieczone zostały ślady kryminalistyczne oraz przyjęto zawiadomienie o kradzieży od 42-letniego pokrzywdzonego prowadzącego działalność gospodarczą. Pokrzywdzony właściciel firmy podał, że z terenu posesji skradziono dwie koparko- ładowarki oraz dwie koparki o łącznej wartości 760 tysięcy zł. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie podjęli intensywne działania operacyjno- dochodzeniowe zmierzające do wyjaśnienia tej sprawy. W wyniku podjętych działań ustalono, iż przestępstwo to w ogóle nie zaistniało.

Jeszcze tego samego dnia o godzinie 20- ej funkcjonariusze zatrzymali właściciela, któremu przedstawiono dwa zarzuty popełnienia przestępstwa. Jeden dotyczący fałszywego zawiadomienia o kradzieży, drugi dotyczący fałszywych zeznań. Teraz nieuczciwemu przedsiębiorcy grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

sierż. Anna Rabas- Szarska

KPP Żyrardów

Reklama