Wielkanoc w powiecie żyrardowskim bezpieczna

W minione Święta na drogach powiatu żyrardowskiego doszło do jednego wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba oraz do dziewięciu kolizji. Żyrardowscy policjanci zatrzymali 6 nietrzeźwych kierujących.

 W świąteczny weekend przez całą dobę o porządek i bezpieczeństwo na drogach powiatu żyrardowskiego dbało w sumie 107 policjantów, z tego 22 to policjanci Referatu Ruchu Drogowego.

W dniach 29.03 – 01.04.2013 na terenie powiatu żyrardowskiego policjanci prowadzili działania „Wielkanoc 2013”. W ciągu czterech dni trwania akcji doszło do niegroźnych w skutkach dziewięciu kolizji drogowych. Na drogach naszego powiatu doszło też do jednego wypadku drogowego, w którym ranna została starsza kobieta. Niestety negatywnym zjawiskiem tegorocznych świąt było zatrzymanie aż sześciu nietrzeźwych kierujących.

Sytuację na drogach powiatu podczas minionych Świąt Wielkiej Nocy można ocenić jako bezpieczną. Zapewne przyczyniła się do tego nie tylko właściwa dyslokacja patroli policyjnych, ale również rozsądek i spokój kierujących, którzy pomimo niesprzyjającej aury bezpiecznie poruszali się po drogach.

st.post. Aleksandra Calik

Rzecznik Prasowy KPP Żyrardów

Reklama