Grodziski Zakład Komunalny nie będzie odbierał gminnych śmieci

Przedsiębiorstwo Usługowe „HETMAN” z Warszawy, będzie odbierać odpady komunalne posegregowane i nieposegregowane z Gminy Grodzisk Mazowiecki, przez najbliższe 2,5 roku. Po przeanalizowaniu wszystkich zgłoszeń, wybrano najtańszą złożoną na przetarg ofertę. To może, choć nie musi, oznaczać niższe niż planowano stawki w gminie za odbiór odpadów.

Na przetarg dotyczący „Odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu Gminy Grodzisk Mazowiecki w okresie od dnia 1 lipca 2013r. do dnia 31 grudnia 2015 r.”, wpłynęło 9 ważnych ofert. Najdroższa oferta wpłynęła z przedsiębiorstwa „Byś” z Warszawy, za kwotę ponad 30,5 mln zł, najtańsza za sumę blisko 12 mln zł z przedsiębiorstwa Hetman z Warszawy, które wygrało przetarg. Oferta grodziskiego Zakładu Gospodarski Komunalnej przewidywała obsługę gminy za kwotę blisko 15 mln 700 tys zł i okazała się zbyt kosztowna.

Oficjalne otwarcie ofert nastąpiło w obecności radnych, komisji oraz dziennikarzy 6 maja br. Wówczas odczytano wszystkie złożone oferty. Przez kolejne dwa tygodnie komisja analizowała oferty pod kątem zgodności z zamówieniem. Po szczegółowym rozpatrzeniu, została wybrana oferta najtańsza, spełniająca wszystkie wymogi.

Gmina Grodzisk Mazowiecki ustaliła wstępnie stawki za odbiór odpadów na poziomie 12 zł za odpady posegregowane i 20 za odpady nieposegregowane. Po przetargu opłata śmieciowa prawdopodobnie zostanie zweryfikowana na korzyść mieszkańców. Różnica może wynieść nawet kilka złotych./red

Reklama